Хворостенко

Це прізвище

Отримав при народженні
1
100%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хворостенко

Повідомлення D_i_V_a »

Хворостенко писав:У священника, при выборе имени родившемуся по Святцам, была возможность выбора. Моя баба Оксана родилась 21 января, и священник имел возможность крестить её широко применяемым на Украине именем Екатерина (именнины 23 января), но он почему-то выбрал неблагозвучное для украинского уха имя Ксения с "небесной покровительоницой", совсем далёкой от образа жизни сельской дивчины на Украине.
Думаю, що в цьому питанні Ви помиляєтесь.
Я тихим сапом досліджую парафію. Не багато не мало - три села. За 150 років наявних докумнтів в списках вже більше 200 прізвищ.
Ім'я Ксенія у моїй місцевості під Фастовом з'являється як модне ім'я на прикінці 19 століття. Хоча воно траплялося і на початку того ж століття, але наприкінці стає дійсно масовим і було таким й на початку 20-го.
Через те що Ксеній у моїй родині було декілька, то знаю про те, що Ксеніями їх в сім'ях не називали - Санька, Ксана, Соня.
У багатьох були так звані хрестильні імена та домашні.
Великим здивуванням було дізнатися історію про хрещену Ефросинію яку вдома називали Евеліною :o
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення Хворостенко »

D_i_V_a писав:Я тихим сапом досліджую парафію. Не багато не мало - три села. За 150 років наявних докумнтів в списках вже більше 200 прізвищ.
Ім'я Ксенія у моїй місцевості під Фастовом з'являється як модне ім'я на прикінці 19 століття. Хоча воно траплялося і на початку того ж століття, але наприкінці стає дійсно масовим і було таким й на початку 20-го.
З метричних книг Миколаївської церкви в Рудякові виявилось, що жодної Ксєнії там навіть попи не назвали,крім моєі баби Оксани. Я народився і виріс недалеко від Фастова, в Василькові, жодної Ксєнії в місті і навколишніх селах ніколи не зустричав.
Ксения, видимо, происходит от «ксенос» – «иностранка». А вот у Аксиньи и Оксаны кроме того же корня есть префиксы. Черному морю греки когда-то дали два названия Аксейнос (негостеприимное) и Юксейнос (гостеприимное). Вот это «о» в начале имени Оксана – это видоизменённый префикс в греческом названии Черного моря. Меньше похоже на видоизмененное «а» в первом варианте, чем на «ю» во втором. И вполне возможно, что от этого же названия произошло имя Аксинья. Имя Оксана часто толкуют как «гостеприимная», видимо, считают, что всё же Оксана от второго варианта (Ксения). Но больше общего в толковании и образовании имени Оксана именно с именем Аксинья. Вот пересечений образования имени Аксинья и Ксения не прослеживается. Оксана – спорный случай.

Подробнее на http://kakzovut.ru/names/oksana.html
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хворостенко

Повідомлення D_i_V_a »

Хворостенко писав:... Я народився і виріс недалеко від Фастова, в Василькові, жодної Ксєнії в місті і навколишніх селах ніколи не зустричав
Спробую ще раз... Можливо у мене не вийшло пояснити, що ж я маю на увазі...

Я також Ксеній не зістрічала - ні на Волині, де я народилась, ні на Переяславщині, де були дитячі роки, ні в Києві.
Також, як і Ви була впевнена, що це російське ім'я. Можливо воно і є російське - не знаю.

По сімейних розповідях про минуле знала про тітку Соню, про Саньку і була ще одна Ксана.
По документам виявилось, що вони були хрещені як Ксенії.

По тій, що родичі розповідали як Соню, віднайшлась онучка - сказала що в сім'ї звали Сана (Ксана) і знали що вона по документам Ксенія, але Ксенією ніхто не називав.
Отакі генеалогічні дива ;)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення Хворостенко »

D_i_V_a писав:Отакі генеалогічні дива ;)
Це дива не генеалогічні, а традіція россійського православія, в якому канонізован переклад іноземних імен на російську мову. Из-за цього в радянському ЗАГСіі того ж Василькова в 1960 р. відмовлялись зареєструвати мою дочку як Оксана, теж записували Ксєнієй. Я їх переміг. А з попами Миколаївської церкви Василькова я не сперечався, і у них вона досі Ксєнія, хоча ніхто її так ніколи не зове. Але в незалежній Україні зовсім нема потреби прекладати гречеське слово "юксейнос" на росіську мову, тому зараз на Україні 6 лютого - це день св. Оксани.
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення Хворостенко »

Ось як псував українськи прізвіща піп в Рудякові, навіть сам мавший українське прізвіще:
метрика П.М.Хворостенко-1.jpg
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 28 травня 2017, 09:10 користувачем Хворостенко, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ

Повідомлення Хворостенко »

наградной лист.jpg
П.М. Хворостенко.jpg
П.М.Хворостенко-1.jpg
фрицы-1.JPG
фрицы-2.JPG
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 25 травня 2017, 18:28 користувачем Хворостенко, всього редагувалось 6 разів.
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

СТАРШИНА ХВОРОСТЕНКО

Повідомлення Хворостенко »

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №366/2015
Про відзначення державними нагородами України
...
Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня
...
ХВОРОСТЕНКА Володимира Олександровича - старшину
...
Президент України Петро ПОРОШЕНКО
27 червня 2015 року
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: СТАРШИНА ХВОРОСТЕНКО

Повідомлення D_i_V_a »

Хворостенко писав:...
ХВОРОСТЕНКА Володимира Олександровича - старшину
А він з Ваших країв?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: СТАРШИНА ХВОРОСТЕНКО

Повідомлення Хворостенко »

D_i_V_a писав:А він з Ваших країв?
Поки не знаю, надіюсь на допомогу учасників цього форуму.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: СТАРШИНА ХВОРОСТЕНКО

Повідомлення D_i_V_a »

Хворостенко писав:
D_i_V_a писав:А він з Ваших країв?
Поки не знаю, надіюсь на допомогу учасників цього форуму.
З допомогою буде важко... немає вихідних даних крім імені...
І ще маю думку, що про сучасність треба писать дуже обережно... начебто є закон про захист персональних даних...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Х”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей