Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення в36 Ольга »

Представляю шок вашей семьи, когда эти документы начали появляться в доме.

Попалась знакомая фамилия. Сестра первой жены моего деда Венгрженовского П. Г. была по мужу Лебединской. И жили в Виннице. Вполне возможно, что родня "агента польской разведки".
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення al_mol »

Оля, не забывай что по делу проходили в основном уроженцы Войтовец
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення al_mol »

Сегодня помогая нашей форумчанке, наткнулся на документы, подтверждающие название темы: по данным СССР её предок пропал безвести в августе 1941, хотя по карточке Немецкого лагеря, он в плену с июля
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:Скрываясь от «Советского режима» наши предки наши предки по возможности меняли свое прошлое… Это и даты рождения, место рождения, происхождение...
Ось і я стикнулася з великими неточностями в документі. Добре, що менш ніж за тиждень до отримання документа, на сторінках форуму хтось про таке писав і я була таким чином попереджена. Говорилось про те, що щось записувалось не з документів, а зі слів.

У документі про смерть мого діда його вік збільшився на 6 років. Також змінили національність з українця на росіянина.
Спочатку мені вислали виписку, а от коли надали копію документа, то виявилось, що заявником був начальник штаба майор Макаров...
Ось зі слів мабуть цього майора і став мій дід на 6 років старше і росіянином.
Про рік народження і національність знаю достовірно з анкети написаної власноручно самим дідом.

То я вважаю такі помилки автоматичними. Головне - про таке знати і шукати інші допоміжні документи.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення в36 Ольга »

al_mol писав:...по данным СССР её предок пропал безвести в августе 1941, хотя по карточке Немецкого лагеря, он в плену с июля
В донесении о потерях в графе "С какого времени о разыскиваемом нет известий" все-таки стоит июнь 1941 года.
Хотя, в той сумятице ошибки были вполне возможны.
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення al_mol »

Еще раз хочу вернутся к вопросу к дате рождения.... в 20-х годах прошлого века можно было вместо метрической выписки (свидетельства о рождении) можно было подать такой документ ( и дата могла быть любая)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення Aushanbibi »

Так, і це є найбільшою невдачею коли приписували рік-два, а ти не знаєш. При пошуках виникають проблеми та і взагалі. Тоді для людини це було необхідно, щоб взяли на роботу, не взяли на фронт, і т.д. А сьогодні для дослідників, це велика проблема.

Схоже робиться і сьогодні. Коли мати одиночка завідомо записує у свідотство про народження невірну інформацію про батька. Пізніше коли нащадки захочуть дізнатися гілку батька, натраплять на величезну прірву і навряд чи з неї буде вихід.
Зображення
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення D_i_V_a »

Aushanbibi писав:Схоже робиться і сьогодні...
Кожна людина має свої очі, свої знання в голові... і що ще важливо... свій настрій з яким вона сприймає зовнішнє середовище...

Одна людина прочитає назву теми "Не завжди треба вірити документам радянського часу...." і подумає - ага, мене попередили, буду уважною...
Інша побачить в назві звинувачення минулих часів, свіх і вся... Ще гірше... буде дійсно думати, що все було тільки погано...

Думати про людей в першу чергу пагано - це наше совєтське наслєдіє. То мені хочеться в цю тему принести трохи позитивних думок. Подивитися на ситуацію з другого боку...

Важко сказати, чому сьогоднішні дівчата записують фальшиву інформацію про батька дитини... Може соромляться? Тоді питання - кого? Може це є віддзеркаленням сьогоднішньої спільноти?
Про незаконнонароджених дітей початку 20 століття (до більшовицької ери) побачила, що побатькові дитині давали по хрещеному. Спочатку думала, що хрещений і був батьком, з часом зрозуміла, що ні. Але це також була неправда...
У майбутньому розібратися у питанні батьківства буде легше ніж це здається. Дуже бистро набирає обертів ДНК-генеалогія. Чим більше буде банк даних, тим легше буде це питання.

І от про виписку від 1929 року теж хочу щось позитивне сказать.
Цей документ нагадує мені вже щось подібне бачене від 18 століття http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 1153#p2281
4-е доказательство, свидетельство данное вместо метрики 1802 года ноября 23 дня жидовецким приходским священником Гавриилом Орчаковским , по выслушанию под присягою показания от тамошних жителей Федора Качора, Федора Загребельнюка, Григория Криштопчука и прочих в том что 1757 году апреля 23 дня Воицех родился от дворянина Михаила Домарацкаго и жены его Анны урожденной Дименской и крещен того села священником Иваном Зимовским
Тільки дописано, що люди дали свідчення під присягою.
Чи не означає це, що раніше слову людини довіряли більше ніж сьогодні?
То тоді це питання до сьогоднішньої спільноти... що з нею трапилось, що люди перестали вірити один одному?...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення ГіП »

al_mol писав:Сегодня помогая нашей форумчанке, наткнулся на документы, подтверждающие название темы: по данным СССР ...
і по нашій Іваниці був випадок, та й не один. Російський текст із дивізійної газети, яка описувала подвиг.
Бой за Иваницу вошел яркой страницей мужества и доблести в славную летопись 180-й стрелковой дивизии. В этом бою воины проявили смелость и отвагу.
Бойцы под командованием лейтенанта Аброськина 5 сентября атаковали позиции гитлеровцев и ворвались в селение под сильным огнем противника. Впереди всех шел в атаку красноармеец Сахаров. Увлеченный наступательным порывом, боец Сахаров мчался вперед, расстреливая гитлеровских палачей короткими очередями из автомата.
Сахаров не заметил как далеко он вырвался вперед, и оказался против группы фашистов. Начался неравный бой. Гитлеровцы замышляли взять Сахарова живым. В этой тяжелой борьбе советский воин не сдался. Последними патронами отважный боец сразил трех немцев и автомат умолк. У Сахарова оставалась одна граната, и когда фашисты приблизились вплотную, чтобы взять бойца живым, он взорвал гранатой себя вместе с навалившимись на него врагами."

За цей подвиг червоноармієць з Москви Сахаров Архип Сисоєвич, 1898 року народження, буде нагороджений "Орденом Отечественной войны II степени" - посмертно.
Та як виявиться пізніше, Сахарова таки схопили фашисти живим і встигли вивезти, разом з іншими полоненими, ще до взяття Іваниці радянськими військами. Отож до визволення в 1945-му Архип Сисоєвич буде поневірятись по німецьких концтаборах.
Такі випадки на війні були не рідкістю. Так житель Іваниці Ещенко Григорій Павлович, будучи в розвідці, потрапив у ворожу засідку і був взятий у полон. За документами Г.П. Ещенко помер в концтаборі міста Болград, а в житті – повернувся після визволення додому.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Не завжди треба вірити документам радянського часу....

Повідомлення АннА »

Реакції на нашій сторінці у ФБ після викладеного посилання на цю тему. Більше інформації щодо розсилки читайте тут.
Вікторія Огієвська Мій родич маючи репресованого батька вказав що той загинув на війні, щоб не мати проблем зі вступом до вишу
Олександр Ляшев особливо документам наданим відносно долі репресованих. Відносно одного з близьких мені людей, якого розстріляли в 1937 р. весь радянський період давали довідки, що він помер в 43 від виразки. Навіть КГБ "запропонувало" Житомирському РАГСу внести цією датою запис про його смерть. Тож всі ці довідки, де наводяться якісь незрозумілі причии смерті - є липа.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “УКРАЇНА-архіви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей