ФАСТІВ (Хвастів), місто, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

У цьому місті/Цим містом/Це місто

Народився і живу
2
13%
Народився, але не живу
3
19%
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
6
38%
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
1
6%
Досліджую
4
25%
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим НП
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 16

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

ФАСТІВ (Хвастів), місто, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Офіційний сайт фастівської міської ради http://fastiv-rada.gov.ua/

Фастів – місто обласного підпорядкування, адміністративний центр Фастівського району та багатогалузевий промисловий центр. Місто розташоване за 68 км на південний захід від столиці України м. Київ на берегах річки Унава. Сусіди: Фастівського регіону на заході – Попільнянський район Житомирської області, на сході – Васильківський район Київської області, на півночі – Макарівський район Київської області, на півдні – Сквирський та Білоцерківський райони Київської області. Відстань до найближчого аеропорту (“Київ”) – 62 км.
Загальна площа міста Фастова – 4 315 га. В місті проживає майже 50 тис. чоловік. Працездатний вік населення – 60, 6 %.
Історія Фастівщини сягає глибокої давнини і бере початок із населення краю первісними дюдьми, які жили на Фастівщині 20-25 тис. років тому, в епоху Палеоліту. По вул. Комарова під час будівництва ЗОШ № 4 було знайдено стоянку первісної людини – мисливців на мамонта та дикого коня.
Свідками тих часів є пам’ятки археології: городища та кургани скіфської доби, поселення римського періоду, давньоруські поселення. Історичний шлях міста тісно пов’язаний з долею “матері міст руських”. У стародавні часи саме територією нинішньої Фастівщини проходили кордони Київської землі.
Разом з тим, Фастів має свою самобутню, неповторну історію. Вперше наше місто згадується в літописі під 1390 роком. Тоді в грамоті литовського князя Володимира Ольгердовича стверджувалось право володіння Фастовом роду князів Рожановських. Є найбільш ранні літописні свідчення, за якими назва поселення могла виникнути за часів київських князів Олега та Ігоря, коли будувалась Київська держава й Олег “почав города ставити”...
Дослідження історичних документів показали, що до 1094 року землі Сквира, Яготин, Триліси, Фущово (Фастів) та інші належали половському князю Тугортхану, який подарував їх київському князю Святополку, як придане своєї дочки в 1094 році. В інших літописних документах, що датуються 1390 роком Фощево (Фастів) згадується як населений пункт, через який проходять торгівельні шляхи, в ньому проводять ярмарки.
Місцеві дослоідники з’ясували, що ім’я Фаст (Фост) зустрічається двічі – 912 року та 944. важливим є те, що це ім’я зустрічається не в легендах чи переказах, яких чимало подає літописець, а в історичних документах – договорах з греками.
Існує, щоправда, ряд народних версій про походження назви нашого міста. Одна з них пов’язана з варіантом в озвученні цієї назви – “Хвостів”. В ній розповідається, що Фастів – це місцевість, де колись відбувалося кровопролитна битва між військами київських князів і кочовиками. Ворог залишив тут велику кількість хвостів – своєрідних військових відзнак. Звідси і назва “Хвостово”.
Ще одна легенда пов’язана з назвами невеликих струмків, що звалися “Фосами” і впадали в Унаву. Біля села Фастівець є могила Переп’ят, поряд села Мар’янівка Васильківського району. Під час розкопок, проведених 1846 року стало відомо, що в кургані поховано скіфського царя. На похоронній тризні виражались скорбота і горе, або “фає-фаст” мовою скіфів. Учені вважають, що все це увічнилось у назві міста.
Історію Фастова раннього середньовіччя залишається лише домислювати: музейні фонди не мають матеріальних свідчень того періоду.
У першій половині XVII ст. Фастів хоч і мав привілеї містечка, але по суті лишився селом. У 1630 році тут налічувалося 152 двори. Розвинуто було скотарство, значно менше – хліборобство. Важливе місце в господарстві посідали промисли, зокрема рибальство і мисливство, а також ремесла: ткацтво, гончарство, обробка дерева.
Найгучнішу славу нашому місту та відчутне піднесення економічного і політичного життя на рубежі XVI та XVII століть приніс фастівський полковник Семен Палій. Адже це йому вдалося добитися з кінця 80-х років цілком незалежного управління споконвічними козацькими землями від Дніпра до Случі. Саме при ньому козацький устрій на правому боці Дніпра набув, за свідченнями істориків, рис державного утворення, а ця територія з чітко означеними кордонами мала назву “Палієва держава”.
Вогненні роки Коліївщини – то звитяжні й сумні рядки історії міста. Жителі Фастова активно підтримували народних ватажків – М. Швачку та А. Журбу, які на чолі великого гайдамацького загону в 1768 р. захопили Фастів і зробили його своєю резиденцією.
Фастівщина знову опинилася у вирі бурхливих подій наприкінці 1825 р. під час повстання декабристів – першого в Російській імперії революційного вибуху. 29 грудня 1825 р. в с. Трилісах, де була розквартирована 5-та мушкетерська рота Чернігівського полку, почався виступ, який підтримали роти, розташовані у м. Васильків.
Великому Кобзареві Тарасу Григоровичу Шевченку, який побував на Фастівщині під час розкопок кургану Переп’ят у складі археологічної комісії в с. Фастівець, було близьке й цікаве багате історичне минуле Фастівщини, про що свідчать його численні твори: “Чернець”, “Швачка”, “Іржавець ”.
В середині ХІХ ст. 90 % землі залишилися в руках польських землевласників. На Фастівщині величезні володіння належали таким казково багатим польським магнатам, як родини Браницьких, Потоцьких тощо.
Скасування кріпосного права в 1861 р. обумовило більш високі темпи економічного розвитку українських земель у складі Росії. Це мало місце і на Фастівщині: відкриття руху на Фастівській залізниці, будівництво спиртзаводу в с. Трилісах, пивоварного заводу в м. Фастів, заснування у місті товариства взаємного кредиту, будівництво котельно-механічного заводу і утворення на його базі “Акціонерного товариства Ф. Брандта”.
На цьому підприємстві працював Микола Бенардос – видатний вітчизняний винахідник і раціоналізатор. Понад сто винаходів у різних галузях науки і техніки на його рахунку, та уславився вчений передусім завдяки першому у світі обгрунтуванню способу дугового зварювання.
Спливали десятиліття... Поступово місто перетворювалося на центр промислового та економічного розвитку. Через Фастів в 1870 році пролягла залізниця Київ-Одеса. Характерною рисою економіки Фастова кінця ХІХ - початку ХХ ст. була наявність великої кількості дрібних напівкустарних підприємств з 5 – 10 робітниками. Це, зокрема, 2 шкіряних, 2 миловарних, 5 цегельних, кілька медоварних підприємств, 2 водяних млини, 5 крупорушок тощо. У містечку налічувалося понад 60 дворів ремесників, з них 40 – шевців, 7 – бондарів, 13- займалися слюсарно-ковальським промислом.
Експлуатація, жахливі умови життя щтовхали робітників на шлях економічної і політичної боротьби.
Робітники Фастова активно виступали проти царизму в роки першої російської революції (1905-1907 рр.), громадської війни, Першої світової війни.
До визначних подій історії краю в контексті загально-української історії слід віднести і підписання на коліях Фастівського вокзалу 1 грудня 1918 р. договору про злуку між Українською Народною республікою і Західно-Українською Народною Республікою в одну державну одиницю.
З весни 1921 р. Фастівщина існувала і розвивалася в складі Радянської України майже сім десятиліть.
Як у краплині води, віддзеркалювалося на Фастівщині все, що діялось у масштабі України в страшні 1932-33 рр. штучно створеного голодомору. Про тяжкий продовольчий стан, випадки опухання, голодної смерті та факти канібалізму свідчать спогади очевидців, статистика.
Героїчні вчинки в літопис Фастова вписали наші земляки в роки найжорстокіших із воєн – Великої Вітчизняної. З її кривавих доріг не повернулося додому більше 5 тисяч фастівчан.
Важким було звільнення міста від німецько-фашистських окупантів. Це сталося 7 листопада 1943 р. . За мужність і героїзм, проявлений в ході операції, понад 21 тисячу солдат і офіцерів Радянської Армії було нагороджено орденами та медалями. За звільнення Фастова від німецько-фашистських загарбників 31 солдат та офіцер отримали високе звання Героя Радянського Союзу.
Фастів вистояв, піднявся з руїн та згарищ, з роками набирався сили і трудової наснаги.
Головною окрасою міста є люди. За вагомий внесок у розвиток Фастова, зміцнення й примноження його трудових, господарських, культурних, духовних традицій, виховання підростаючого покоління в дусі любові до рідного краю 20 фастівчанам присвоєно звання «Почесний громадянин міста Фастова».
Серед них – учасники визволення Фастова від німецько-фашистських загарбників -Герої Радянського Союзу І.П.Бобрикін, С.Ф.Гусєв, В.М.Міняєв.
Знане далеко за межами міста ім'я одного з кращих представників інтелігенції – лікаря, профессора, Героя Радянського Союзу П.М.Буйка, який врятував від вірної загибелі десятки земляків. Є серед Почесних громадян й інші ветерани війни та праці, які прославили Фастів – Є.Д.Краснощоков, І.М.Гришин, В.М.Люцканов, І.І.Тимошенко.
Як завжди в історії, нові часи вимагали нових героїв. Післявоєння вимагало відбудови. За значний особистий вклад у розширення та зміцнення матеріальної бази промислового, житлового, соціально-культурного будівництва в місті Почесного звання були удостоєні колишні голови міської ради А.П.Боруца та А.В.Гірченко, районної - С.О.Дорошенко.
Завжди великою шаною у людей користувалися вчителі. Тому природно, що без працівників цієї найгуманнішої у віках професії список почесних громадян міста був би не повним. Тому серед них І.А.Коровай- колишній вчитель математики школи-інтернату, Герой Соціалістичної праці, М.Я.Крючкова – ветеран педагогічної роботи, перший президент клубу ветеранів війни та праці «Надвечір'я» , а ще О.О.Цьопич – майстер спорту, тренер дитячо-юнацької школи, який підготував чимало спортивної молоді. Став Почесним фастівчанином і Заслужений майстер спорту, чемпіон Європи, володар Кубку світу з боксу В.М.Качановський.
Свого часу у Фастові жив і навчався відомий український композитор – пісняр А.А.Горчинський, який своєю пісенною творчістю сприяв формуванню любові до української пісні. Саме за це фастівчани і удостоїли його званням – Почесний громадянин міста.
Сьогодні архітектурні особливості Фастова міцно пов'язані з іменем ще одного його Почесного громадянина – А.А.Древецького. Серед його робіт – скульптурна композиція воїнам-фастівчанам на кургані Слави, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, пам'ятник Герою Радянського Союзу, фастівчанину Й.Ю.Чайковському. А ще Анатолій Анатолійович – автор пам'ятників великому Кобзареві та вченому-винахіднику М.М.Бенардосу. Сьогодні скульптор, член Національної спілки художників України. А.А.Древецький очолює міську школу народної майстерності.
Немало в Фастові й людей, які натхненною працею пишуть нові сторінки історії міста. Серед них керівники найбільших в місті промислових, залізничних підприємств, завдяки яким наповнюється міський бюджет- В.М.Кудряшов, А.І.Шелудько, О.М.Пеньковий, Л.І.Оніщук, Крістофер Вробель.
Сьогодення Фастова - це багатоманітність об'єктів господарювання різних форм власності, модернізація виробництв і продукції, активне опанування світової економічної практики, зміцнення позицій на вітчизняному та світовому ринках. Основу промислового потенціалу міста становлять 14 підприємств. Серед продукції, яка на них випускається: хімічне, електротермічне, нафтогазопереробне та газоспоживче обладнання, меблі, різноманітні оливи та мастила, швейні вироби, пиво, борошно, поліграфічна продукція, хліб та хлібобулочні вироби.
Незважаючи на ще помітний негативний вплив гібридної війни, яка йде в Україні та фінансово-економічної кризи, стабільно працюють 14 бюджетоутворюючі промислові підприємства міста - ВАТ «Елопак-Фастів» (пакувальна тара для молочної продукції), ТОВ «Компанія «Юнівест Маркетинг» (поліграфічні послуги) та ДП ЗАТ «Оболонь» «Пивоварня Зіберта» (пиво та безалкогольні напої). Також безперебійно працюють ДП ПАТ "Київхліб" "Фастівський хлібокомбінат", ТОВ «Крайзель-Будівельні матеріали» ПАТ «Факел» крім того протягом 2014 року на території міста було відкрито два нових підприємства із залученими іноземними інвестиціями загальною вартістю 15 000 000 млн.грн., так
ТОВ «Полігрін» виробляє на власних потужностях кольорову чорну, прозору гранулу ПЕНТ і поліпропілену. Завод оснащений сучасними Європейським устаткуванням, що забезпечує повний цикл переробки і очищення полімерів. Є виробничим майданчиком корпорації «Біосфера», найбільшого в Україні виробника пакетів для сміття. Основною сировиною при виробництві даної гранули є сортовані незабарвлені термоусадочні і пакувальні плівки LDPE. Гранула в якості самостійно сировини або компонента сировинної суміші, може бути використана при виробництві плівкових, ливарних виробів з поліетилену, а також як компонент при виробництві компаундов на основі поліетилену, поліпропілену. Технічна та технологічна складова, реалізована у виробничих лініях має найкращі показники ефективності та інноваційності серед існуюючих аналогів (засновники Кіпр)
ТОВ «Еко-Втор» підприємство з інвестиціями Китаю, по переробці ПЕТ-пляшок, виробляє поліефірне штапельне волокно, що застосовується у легкій та будівельній промисловості.Обсяги виробництва поліефірного штапельного волокна сягатимуть 1500 до 3000 тонн на місяць, країнами експорту на даний момент є Білорусь та східноєвропейські країни
Цього року «Пивоварня Зіберта» як і всі попередні роки, підприємство працює, розвивається, завойовуючи нові зарубіжні ринку збуту. Адже смак фастівського пива гідно оцінили не лише в Україні, а й за її межами.
«Пивоварня Зіберта» - сучасне високотехнологічне підприємство європейського зразка. Потужність близько 20 млн дал пива на рік. Півтисячний колектив. Експорт продукції в 22 країни світу. Бездоганна репутація, завойовна роками праці над удосконаленням якості продукції та в сфері управління персоналом. І все це завдяки мудрому керівництву Любов Іванівни Онищук. Заслужений працівник промисловості України цього року вона увійшла до десятки лідерів кращих топ-менеджерів нашої держави
Підприємство в 2010 році сертифіковане на відповідність міжнародних стандартів ISO 9001:2008 і ISO 22000:2005 та отримало сертифікати на систему управління. Міжнародні аудитори відмітили, що «Пивоварня Зіберта» - це підприємство європейського зразка, яке динамічно розвивається з року в рік. І на сьогодні воно єдине в Фастові, яке сертифіковане у відповідності з вимогами міжнародних стандартів, що забезпечують якість і безпечність готової продукції. Даний сертифікат, який пивовари отримують вже не один рік поспіль, підтвердив, що продукція фастівчан – високої якості та відповідає усім міжнародним вимогам.
З 06 лютого 2014 року підприємство успішно пройшло сертифікаційний аудит на відповідність міжнародних стандартів ISO 9001:2008, ISO 22000:2005, ISO 14001:2004 та OHSAS 18001: 2007, які забезпечують якість, безпечність готової продукції , екологію та безпеку і гігієну праці і отримало сертифікати на СУ, крім того здійснювали аудит представники німецької фірми «DEKRA-ITS», що важливо відзначити аудит не виявив будь-яких зауважень. Це – велике визнання копіткої роботи фахівців підприємства. Міжнародні аудитори під час заключної наради відмітили, що сьогодні «Пивоварня Зіберта» - це підприємство європейського зразка, яке динамічно розвивається з року в рік.
За 2014 рік підприємством було випущено нові сорта пива ТМ «Фастівське»: «Фастівське», «Жигулівське Фастівське» в ПЕТ пляшку 1,25л, «Жигулівське Фастівське», в склопляшку 0,5 л; ТМ «Злата Прага»: «Злата Прага Темне» («Zlata Praha Cerne») в скло пляшку 0,5 л; пиво ТМ «Зіберт»: «Зіберт Пшеничне» в скло пляшку 0,5 л; пиво «2000» в скло пляшку 0,5л; безалкогольні напої бродіння «Квас Старокиївський» в ПЕТ пляшку 2 л, 1 л, 0,5 л., «Квас Старокиївський різдвяний» в ПЕТ пляшку 2 л.
ТОВ «Компанія «Юнівест Маркетинг» розпочала свою діяльність у 1994р. У жовтні 1994 року вийшов перший примірник журналу «Пропозиція» першого недержавного видання для фахівців сільського господарства України. Очолює підприємство В.М.Кудряшов – Почесний громадянин міста, депутат київської обласної ради.
Дане підприємство це європейська типографія одне з лідерів на ринку української друкарні, лієнтами даного підприємства є такі торгові бренди:
Henkel, Вимм-Билль-Данн (Pepsico), SC Johnson,
Carlsberg Group, Bayer, Roshen, ООО «Фармаско»,
ЗАО «Шполянский завод продтоваров»,
ПАТ «Банк Русский Стандарт»,
ПАО «Оболонь», AB InBev, PlasmaTec,
METRO Cash&Carry, ПАО «Искра»,
ООО «Де Агостини Паблишинг»,
ООО «Телекоммуникационные технологии»,
журналы Forbes Украина и Корреспондент
Сьогодні це Холдинг з прогресивною, діловою, соціальною і корпоративною культурою, який обєднує три компаї з загальною кількістю 1000 працюючих.
ДП ПАТ «Київхліб» «Фастівський хлібокомбінат». Досягається це, насамперед, завдяки розширенню асортименту виробів, підвищенню їх якості. Впроваджено в виробництво нові види продукції:
- Булочки "Панночка"в/с 0,08 кг;
- Булочки з вишнею в/с 0,1 кг;
- Булочки з смородиною в/с 0,1 кг;
- Завитки з маковою нач.в/с 0,45 кг;
- Рулетик ягідний в/с 0,35 кг упак;
- Хліб гірчичний под.0,7 кг та ін.
“Фастівський хлібокомбінат” протягом 2014 збільшив обсяги виробництва продукції в порівнянні до минулого року. Темп росту по випуску хліба та хлібобулочної продукції в тонах становить 105,6 %, а товарної продукціїї в діючих цінах – 116,7%.
Підприємство ПрАТ “Елопак-Фастів” спеціалізується на виробництві полімерної транспортної тари – пакетів «Пюр-Пак» для фасування молочних та інших рідких продуктів. Першу продукцію випущено в 1971р. на обладнанні шведської фірми «Тетра-Пак». В 1996р. контрольний пакет акцій придбано компанією «Елопак» (Норвегія). ПрАТ “Елопак-Фастів” бере участь в обласних та республіканських виставках з метою реклами та пропаганди своєї продукції. На протязі 2014 року підприємством було освоєно капітальних інвестицій на суму 11115 тис.грн. в т.ч в нові активи 6781 тис.грн та 4334 тис.грн на реконструкцію та модернізацію діючих основних засобів.
ТОВ «Фастівське перше швейне підприємство "Козак"- працює на давальниціькій сировині нагороджено за високі заслуги у виробництві товарів легкої промисловості (чоловічих та жіночих брюк і спідниць):
- ювілейною медаллю «10 років Незалежності» в 2001р.;
- медаллю «Вища проба» в 2001р. на загальнонаціональному конкурсі .;
- медаллю «Золота книга Українського підприємництва» і внесено до «Золотої книги Українського підприємництва» в 2002р.;
- медаллю «Кращий роботодавець року» в 2002р..
З метою розвитку зовнішньоекономічної діяльності та нарощування експортного потенціалу, виконавчим комітетом Фастівської міської ради, проводилась організаційна робота, щодо взяття участі представників промислових підприємств, в засіданнях регіональної ради підприємців, так протягом звітного періоду представники ДП ЗАТ «Оболонь «Пивоварня Зіберта», ТОВНВОФЗХМ «Червоний жовтень» і ТОВ «Компанія «Юнівест Маркетинг» прийняли участь обговоренні питань, щодо застосування автономного Преференційного торговельного режиму ЄС для України та відміни мита на експорт українських товарів до країн членів Європейського союзу, що відбулася 13 травня 2014 року.
Експортно-імпортну діяльність в місті здійснюють 10 промислових підприємств, а саме: ЗАТ «Оболонь» «Пивоварня Зіберта», ТОВ «Компанія «Юнівест Маркетинг», ПрАТ «Елопак-Фастів», ПАТ «Факел», ТДВ «Електронагрівач», ТОВ «Завод Технічних Масел Аріан», ТОВ НВО ФЗХМ «Червоний жовтень», ТОВ «Крайзель- Будівельні матеріали» і ВАТ «Київський завод металовиробів ім.Письменного» .
Основними країнами зовнішньоекономічної діяльності підприємств є:
Імпорту: Фінляндія, Австрія, Бельгія, Італія, Німеччина, Росія, Франція, Нідерланди, Швейцарія.
Експорту: Польща, Казахстан, Киргизія, Молдова ,Грузія, Фінляндія, США, Китай, Естонія, Німеччина, Азейрбаджан, Литва, Латвія, Естонія, Ізраїль, Туркменістан, Франція Білорусія та ін.
Фастів - місто залізничників, де функціонують 12 великих підприємств і організацій. Найбільші серед них: ДП Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень “Укррефтранс”, Моторвагонне депо, станція Фастів-1, Фастівська дистанція колії. Введено в дію новий залізничний вокзал на станції Фастів.
Одне з найпотужніших залізничних підприємств на пострадянському просторі – моторовагонне депо станції Фастів Південно-Західної залізниці. Їхні електропоїзди забезпечують перевезення майже половини населення України! На дільниці обслуговування довжиною більше двох тисяч кілометрів, що проходять територією десяти областей нашої країни – Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Вінницької, Житомирської, Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської – виходять електропоїзди з моторовагонного депо Фастів.
Зростає вплив підприємств малого бізнесу. Наразі у місті зареєстровано 401 малих підприємств. Кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців становить 3154 осіб, юридичних осіб - 994 одиниць. Ними налагоджено випуск м'ясних, ковбасних, кондитерських виробів, макаронів, газованої води, морозива, виробів з деревини, будівельних матеріалів. Приватними підприємцями надаються послуги у сфері торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, перевезення пасажирів та вантажів, по ремонту автомобілів, складної побутової техніки, взуття, меблів і т.д.
Практично сформована за останні роки система перевезення пасажирів у місті. Міське населення обслуговують 15 автомобільних перевізників, задіяно 64 одиниць автотранспорту на 19 автобусних маршрутах.

Суспільне життя в місті також досить жваве. На сьогодні в Фастові зареєстровано 76 осередків політичних партій та 105 громадських організацій.
Ще Фастів – піонер в створенні органів самоорганізації населення.
20 жовтня 1998 року, на сесіі міської ради затверджено Положення про органи самоорганізації населення міста, з прийняттям якого було започатковане створення комітетів самоорганізації населення у мікрорайонах міста з метою об’єднання зусиль всіх вуличних і будинкових комітетів у вирішенні своїх територіальних проблем та участі в управлінні життєдіяльністю територіальної громади з єдиного центру.
25 лютого 1999 р. був створений комітет самоорганізації населення мікрорайону Казнівка, який нараховує близько 6 тисяч жителів, де розташовано 18 вулиць, 11 провулків, утворена своя чітко відокремлена соціальна інфраструктура та географічні межі.
Такі комітети були згодом створені в мікрорайонах В Потіївка, Завокзалля, Заріччя, Снігурівка.
В місті сьогодні працюють 90 вуличних комітетів, 111 будинкових комітетів, 14 житлових кооперативів і кооперативів власників житла, які очолюють голови цих громадських формувань – ентузіасти, патріоти свого рідного міста.

Сьогоднішній Фастів - це місто з широкою мережею освітянських закладів, достатньо високим рівнем навчально-виховного процесу. В місті функціонують: автодорожній технікум, центр професійно-технічної освіти, 10 загальноосвітніх шкіл, ліцей-інтернат, вечірня школа, 12 дошкільних навчальних закладів, 4 позашкільних навчальних заклади, дитячий будинок. В загальноосвітніх школах навчається 5145 учнів, які старших класах мають змогу вибрати собі профіль навчання: математичний, природничий, інформаційних технологій, української чи іноземної філології, правовий. Наші випускники продовжують навчання у вишах як України, так і інших країн, зокрема за останні роки близько 10 з них стали студентами у польських університетів.
Всі школи оснащені комп’ютерними класами, всі навчальні заклади міста мають свої сайти.
Учні міста - активні учасники інтелектуальних змагань: учнівських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (МАН), предметних турнірів тощо. В скарбничці досягнень фастівських школярів не лише перемоги в предметних олімпіадах на обласному та всеукраїнському рівні, а й ІІ місце в міжнародній олімпіаді з фізики (2012 рік, учень ліцею інформаційних технологій – Дяченко Владислав).
Школи міста мають значний досвід співпраці з міжнародними фундаціями: Корпусом Миру США, Гете-інститутом, ПРООН, Програми Intel® у сфері освіти тощо.
Щорічно наші учні беруть участь в тестуваннях для участі в програмі обміну майбутніх лідерів Flex, семеро з них стали фіналістами програми та пройшли навчання в США.
З 2010 року у Фастові успішно реалізується українсько-польський проект «Лідери освітніх ініціатив», присвячений вирішенню проблем формування очільників змін в освіті України. Проект реалізується під егідою Міністерства освіти Республіки Польща за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща. В Фастові проведено ряд тренінгів для керівників закладів освіти, наш представник брав участь у міжнародній конференції в рамках програми (м.Варшава).
Наші школярі та педагоги були також учасниками українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва», метою якого є підвищення рівня економічної освіти учнів загальноосвітніх навчальних закладів і професійної кваліфікації педагогічних працівників.
Пріоритетним напрямом у системі виховної роботи міста є громадянське та національно-патріотичне виховання. Активну участь в суспільному житті міста беруть лідери учнівського самоврядування. Ініціаторами та організаторами соціальних проектів є Рада дітей міста Фастова.
Міською владою здійснюється комплекс заходів щодо покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів. За останні три роки з бюджету розвитку міста для потреб освіти виділено близько 4 млн. грн. Це і ремонт дахів, і реконструкції водо каналізаційних систем, часткове утеплення закладів. На часі – повномасштабний комплекс заходів з впровадження енергозберігаючих технологій та утеплення закладів освіти.
З вересня 1999 року функціонує дитячий будинок змішаного типу. Для роботи з дітьми з вадами здоров’я при будинку творчості дітей та юнацтва в 1999 році створено клуб “Надія”.
- Всього учнів – 6889. Дітей дошкільного віку – 3409. Із них вихованців дитячих садків – 1726. Вихованців позашкільних навчальних закладів – 2250.
- Всього педагогів у місті – 525.
В м. Фастові ведеться постійна робота щодо реалізації державної політики у сфері культури.
Станом на 01.02.2015 року в м. Фастові функціонують 4 бюджетні установи культури: міський Палац культури, краєзнавчий музей, дитяча музична школа, бібліотека; на громадських засадах – “Музей на колесах”.
Дитяча музична школа відкрита 1 вересня 1960 року. На відділах школи навчання ведеться на 20 музичних інструментах. Контингент складає близько 500 учнів.
В школі працюють творчі об'єднання: хор учнів старших класів, хор учнів молодших класів, академічний жіночий хор викладачів, фольклорний ансамбль народної музики, вокальні ансамблі учнів відділу сольного співу, ансамблі акордеоністів, баяністів, ансамблів учнів класу духових інструментів.
Фастівський державний Краєзнавчий музей заснований 1990 року.
Музеєм розроблені туристичні маршрути :
“Козацькими шляхами” ( дуб С. Палія, краєзнавчий музей) – внесений до обласної системи туристично-екскурсійних маршрутів “Сузір'я Київщини” (2004 р.).
Автобусна екскурсія “Історичними та культурними стежками Фастівщини" за маршрутом Фастів – Веприк – Томашівка (Музей на колесах ст. Фастів – пам'ятник Т. Шевченку – Краєзнавчий музей – парк культури – пам'ятник М.Бенардосу – Римо-католицький костьол пам'ятник героям-танкістам – церква Покрови Пресвятої Богородиці – Музей-садиба композитора К. Стеценка (с. Веприк) – Чоловічий монастир на честь покладення Ризи Пресвятої Богородиці (с. Томашівка). (2005 р.).
На І Всеукраїнському музейному фестивалі "Музей третього тисячоліття" в номінації "Освітні видання" музей отримав І премію; на ІІ Всеукраїнському фестивалі "Музеї у сучасному поліетнічному світі" – диплом лауреата.
Палац культури був введений в експлуатацію 1982 році. На даний час Палац має 1280 місць у лекційних залах та залах для глядачів.
З 2010 року працює кінозал "Промінь" на 48 глядацьких місць
Культурно-мистецькі надбання Фастова принесли йому особливо гучну славу не лише в Україні, а й за кордоном. Місто стало відомим за межами держави як унікальний і самобутній центр формування і розвитку юних обдарувань, численних талантів, наукових досліджень. Лише протягом 2014 року творчі колективи установ культури, вихованці музичної школи і Палацу культури, працівники музею взяли участь і стали переможцями у понад 20-ти Міжнародних, Всеукраїнських та обласних фестивалях та конкурсах. Серед основних: огляд-конкурс камерної вокальної музики ім. І. Козловського /2 місце/, VІІ Всеукраїнський конкурс на краще виконання творів італійських композиторів /1місце/. ІІ Міжнародний конкурс виконавців естрадної пісні "Чорнобаївські зорепади" /1місце/, Х Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності /гран-прі, 1місце/, Міжнародний конкурс юних піаністів "Мистецтво ХХІ століття" /1–3 місця/.

На території міста реалізується державна політика у молодіжній сфері, сфері фізичної культури та спорту. В Фасові діють дві дитячо-юнацькі спортивні школи: ДЮСШ «Локомотив» відділу з питань молоді та спорту та ДЮСШ управління освіти.
В ДЮСШ «Локомотив» діють 7 відділень спорту: художня та спортивна гімнастика, боротьба дзюдо, веслування на байдарках та каное, кульова стрільба, волейбол і карате кіокушинкай, у яких займаються 282 спортсмена. Загальна кількість тренерсько-викладацького складу спортивної школи складає 12 чоловік. При школі працюють зал для фізкультурно-оздоровчих занять (спортивної аеробіки, фітнесу) та тренажерний зал.
ДЮСШ управління освіти відвідують 479 учнів, які займаються на відділеннях: баскетболу, боксу, боротьби дзюдо, легкої атлетики, кульової стрільби та футболу. Спортивна школа заснована у 1960 році. У школі працюють 14 тренерів-викладачів.
На сьогодні в місті Фастові функціонують 10 громадських спортивних клубів та організацій, працює Фастівська міська федерація футболу, яка нараховує 7 футбольних клубів. Основними напрямками роботи яких є − залучення підлітків та молоді до занять у спортивні секції з різних видів спорту, активізація фізкультурно-оздоровчої роботи. Вихованці спортивних клубів активно беруть участь у змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Заняття з фізкультурно-оздоровчої роботи та спортивної направленості, у яких займаються близько 1000 вихованців, проводяться у групах з: карате кіокушинкай, боксу, джиу-джитсу, панкратіону, бойового гопака, веслування на байдарках і каное, веслування на човні «Дракон», хортингу.
Гордістю міста Фастова є провідні спортсмени, які прославляють наше місто на всеукраїнських та міжнародних аренах:
З метою розширення мережі об’єктів спортивно-оздоровчого і розважального призначення, забезпечення населення фізкультурно-спортивними спорудами різного типу місту вкрай необхідне будівництво нових сучасних багатофункціональних спортивних майданчиків:
- майданчик з волейбольно-баскетбольною площадкою;
- крита льодова ковзанка;
- майданчики з міні-футболу зі штучним та натуральним покриттям.

Сьогодення міста Фастова невідривно пов'язане з подіями в країні, коли громадяни, здатні на самопожертву, відстоюють право на краще майбутнє для себе і своїх дітей. Поряд з нами живуть жінки, які також здатні на рішучі кроки для покрашення майбутнього не лише своїх дітей, а й прийомних, невідомих їм дітей- сиріт, які живуть, не маючи потреби щодня промовляти слово «мама» . Місто Фастів має 5 Прийомних сімей, які опікуються 14 прийомними дітьми на однаковому рівні з рідними дітьми.

Фастівчани горді з того, що Рух за Соборність України розпочинався у вагоні на коліях Фастова. 01 грудня 1918 року на станції Фастів було підписано передвступний акт злуки Українсько Народної Республіки та Західно-Української Народної республіки. На цьому місці тепер знаходиться музейний комплекс «Музей на колесах», де щороку проходять мітинги з нагоди цієї визначної в історії нашої держави події.
Фастівчани всіляко підтримують та популяризують ідею єдності українського суспільства, громадян різних національностей, поглядів, регіонів проживання навколо ідеї зміцнення державності, об’єднання України, яку поважатимуть у світі.
Так, минулого року в місті пройшов урочистий патріотичний захід - флешмоб «Соборна Україна» під гаслом «Фастівчани за мир та єдність України», присвячений 18-й річниці Конституції України. Урочистою ходою колони представників молодіжних та спортивних організацій з синім і жовтим полотнищами рухалися вулицями Фастова для символічного скріплення з двох полотнищ стилізованого Прапора України і пронесли його разом з громадою міста по пл. Перемоги і вул. Соборній. Потім на площі Перемоги було встановлено Національний рекорд по розміщенню на одній площі маленьких прапорців України, який внесено до Національного реєстру рекордів України.

Фастівчани брали активну участь у Революції гідності. В ті дні ми відчули себе Великим народом, який може захистити свою гідність. Європейським народом, який прагне поступу вперед. Безсмертним народом, сини якого готові йти на смерть, аби інші жили гідно . Має Фастів свого героя Небесної Сотні. Саєнко Андрій Степанович загинув 20 лютого від кулі снайпера. За клопотанням Фастівської міської ради перед Президентом України бійцю Сьомої Сотні Самооборони Саєнку Андрію Степановичу було присвоєно почесне звання «Герой України» та нагороджено орденом «Золотої Зірки» посмертно.
Більше 200 фастівчан в ці дні захищають Україну від російського агресора.
Фастівською міською радою проводиться робота з територіальними громадами, громадськими організаціями, підприємцями та громадянами міста та району щодо проведення збору коштів, матеріально-технічних засобів, речей і засобів індивідуального використання для військових підрозділів, в яких несуть службу фастівчани.
Фастівчани шанують своє славне минуле і разом творять його історію
http://fastiv-rada.gov.ua/node/29
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 18 червня 2016, 19:34 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 4 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Фастів, місто, Фастівський р-н, Київська обл

Повідомлення D_i_V_a »

Для пошуковців власного родоводу треба знати, що у Фастові у ХІХ ст було 2 православні церкви - одна Воскресіння Христового (Воскресінська) та Покрови Пресвятої Богородиці (Покровська). Оби дві церкви були (дерев'яними та збереглися до сьогодні) - не вірно http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 2290#p2257.

Та був католицький кам'яний костел з незвично-гарною назвою - Воздвиження Чесного Хреста Господнього
Востаннє редагувалось 13 червня 2016, 19:51 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 2 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Фастів, місто, Фастівський р-н, Київська обл

Повідомлення D_i_V_a »

Костел у Хвастові.jpg
Костел Воздвиження Чесного Хреста Господнього
Відносився до Канівського деканату
Приписні села - присілок Бертники; село Піски; село Фастівець; село Велика Офірна; село Велика Снітинка; село Веприк; село Вінницькі Стави; село Вінницькі Хутори; присілок Вóлиця; присілок Дмитрівка; село Дорогинка; хутір Єлизаветівка; село Кошляки; присілок Кощіївка; село Мала Офірна; слобода Паліївка; село Паляниченці; село Півні; село Потіївка; село Романівка; село Сидори (Чугуєв); хутір Сорочий Брід; село Снігурівка; село Ставки; село Сущана; село Триліси; село Устимівка; присілок Червона; село Чорногородка

Метричні книги у ЦДІАКу - http://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog_ ... st_001.xml
Ф.1268, О.1, Сп.49(1880; 1883; 1884-н., ш.; 1885; 1886-н., ш.; 1888-1889-н., ш.)
Сп.50(1890-1891, 1893, 1897-1899 - н., ш.; 1900; 1901 - ш.; 1902, 1904, 1906-1911 - н., ш.; 1912; 1913-1914 - н., ш.; 1915; 1916 - н., ш.; 1917 - н., ш.; 1.01-27.02.1918 - н.)

Ф.1268, О.3, Сп.2(1874-1876; 1877-1878-н., ш.; 1879-н.)
Сп.18(1881-1883, 1903)
Сп.26(1890-всі записи; 1892; 1893-ш., с.)
Сп.29(1896-1897; 1900)
Сп.33(1902-1908; 1910)
Сп.42(1911-1916)
Сп.47(1894-н.)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 26 червня 2016, 15:29 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Фастів, місто, Фастівський р-н, Київська обл

Повідомлення Aushanbibi »

Підправлю Вас, Воскресенська церква була кам'яною і зруйнована була німцями у 1943 році, артобстрілом.
Ось і сама цервка з фото початку 20 ст.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Зображення
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Фастів, місто, Фастівський р-н, Київська обл

Повідомлення D_i_V_a »

Aushanbibi писав:Підправлю Вас, Воскресенська церква була кам'яною і зруйнована була німцями у 1943 році, артобстрілом...
Ой, дякую... прокольчик приключився... добре, що є кому підправить... :P зараз виправлю, щоби людей не плутать...

Стосовно метричних книг по цій церкві - вони знаходяться у ЦДІАКу та дуже гарно збереглися. З 1797 до 1918 з деякими виключеннями.
№ справ та у дужках рік документу.
Ф.127, О.1012 Воскресіння Христового - Сп.1071(1797); 1105(1798); 1138(1799); 1165(1800); 1199(1802); 1214(1803);1251(1804); 1264(1805); 1263(1806); 1593(1828); 1614(1829); 2402(1847)-н.*; 2379(1847)н.*, ш.*, с.; 2951(1855)-н.*, с. ш.; 3525(1864); Покрова Пресвятої Богородиці - 1071(1797); 1105(1798); 1138(1799); 1165(1800); 1199(1802); 1214(1803); 1251(1804); 1264(1805); 1263(1806); 1593(1828); 1614(1829); Невстановлена церква 3714(1853)- н.*, ш., с. Різне - 496(1777-1798); 1138(1799); 1105(1798); 1183(1801); 1199(1802); 1280(1807); 1293а(1808); 1305(1809); 1320(1810); 1336(1811); 1351(1812); 1377(1814); 1363(1813); 1392(1815); 1405(1816); 1419(1817); 1435(1818); 1452(1819); 1467(1820); 1483(1821); 1496(1822); 1510(1823); 1525(1824); 1540(1825); 1557(1826); 1577(1827); 1632(1830);1679(1832); 1705(1833); 1731(1834); 1759(1835); 1793(1836); 1829(1837); 1862(1838); 1898(1839); 1957(1840); 2015(1841); 2068(1842); 2127(1843); 2189(1844); 2252(1845); 2317(1846); 2379(1847); 2382(1847); 2445(1848); 2524(1849); 2584(1850); 2660(1851); 2731(1852); 2803(1853); 2869(1854); 3011(1856); 3084(1857); 3152(1858); 2951(1855); 3268(1860); 3336(1861); 3399(1862); 3469(1863); 3589(1865); 3657(1866); 3729(1867); 3804(1868); 3910(1869); 4010(1870); 4117(1871); 4222(1872); 4339(1873); 4446(1874)
Ф.127, О.1014, Сп.255(1859)
Ф.127, О.1078, Сп.999(1876-1878); 1760(1880, 1909-1910); 1764(1881-1885); 1766(1886-1887, 1889); 80(1888); 1769(1891-1893); 1773(1894-1896); 1775(1897-1899); 1777(1900-1902); 1781(1903-1905); 1783(1906-1908)
Ф.127, О.1079, Воскресіння Господнього - Сп.1095а(1911); 590а(1912,1913); 590б(1914,1915); 590в(1916) Покрови Пресвятої Богородиці - 1095(1911); 590а(1912,1913); 590б(1914,1915); 590в(1916,1917-н*.,ш.,с.,1918-н*.,ш*,с.)
http://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog_ ... st_001.xml
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
surnameindex
Повідомлень: 780
З нами з: 18 липня 2016, 23:24
Дякував (ла): 194 рази
Подякували: 298 разів
Контактна інформація:

Re: Фа́стів, місто, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення surnameindex »

http://www.surnameindex.info/info/kiev/ ... index.html

Фастов, Фастовская волость
Фастов, Киевская область (не входит в состав Фастовского района)
Фастів, Київська область

Воскресенская церковь
1799 - священник Афанасий Михайлович Самборский
1836 - священник Тимофей Тимофеевич Кудрицкий

Покровская церковь
1799-1836 - священник Карп Иосифович Копанский (Копаньский)
1891 - священник Михаил Евтихиевич Бедрицкий

Некоторые фамилии жителей с. Фастов (Покровская церковь, 1891):
Бедрицкий
Белогруд
Блощеневич
Варгулевич
Веляйко
Верещака
Горовенко
Грицаенко
Дрось
Еременко
Жуков
Калужинский
Карачук
Кацапов
Кияница
Ковба
Корецкий
Кравченко
Кутенко
Кучер
Кушка
Кушниренко
Литвиненко
Маевский
Мамченко
Новосельский
Олятовский
Песляк
Попович
Примак
Рай
Руденко
Савченко
Силенко
Синиченко
Скалыга
Скурский
Слобашевский
Сугак
Тарасюк
Чередниченко
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Фа́стів, місто, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Покровська церква - 2016
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Фа́стів, місто, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Костел - який красень...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Фа́стів, місто, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Деякі прізвища жителів містечка Фастова, що зустрічаються у метричних книгах Золотоустівської церкви села Півні

Карачун http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 1645#p3980
Костюра, Костюренко
Кучеренко http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 100#p11100
Лашкет
Мищенко http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 343#p15357
Муравський http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 495#p15495
Пискун http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 100#p11100
Руденко
Силенко http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 343#p15357
Скалига
Востаннє редагувалось 08 січня 2018, 21:25 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 6 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Фа́стів, місто, Фастівський р-н, Київська обл, Україна

Повідомлення Aushanbibi »

Фастів 1913 рік
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Зображення
Відповісти

Повернутись до “Літера Ф”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей