Як наповнювати географічний покажчик?

Відповісти
Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Як наповнювати географічний покажчик?

Повідомлення ukrgenealogy »

Географічний покажчик створено для тих, хто має велику любов до населених місць своїх предків.
Хто має що розповісти іншим, та хто шукає також однодумців у суспільній роботі та дослідженнях.

Покажчик складається з декілька великих розділів:

І. "Населені пункти" (НП) - де безпосередньо йде мова про населені пункти по яким ви шукаєте або маєте інформацію. Створюючи нову тему по НП пам'ятайте про те, що зважаючи на загальний дизайн нашого форуму, назва теми має бути українською мовою та іти по сучасному адмінистративному поділу (зважайте на переіменування міст і сіл).
Ми радимо одразу у першому повідомленні надавать назву теми також російською мовою та перераховувать старі назви територіалього підпорядкування цієї місцевості.
Створюючи тему по НП пам'ятайте що першим словом іде сама назва НП. Це потрібно, бо теми відсортовано за алфавітом. Потім іде тип НП (село, смт, місто), район, область, країна.
Приклад - Мрія, село, Києво-Святошинський р-н, Київська обл, Україна

Назви міст пишіть великими літерами, після назви йде слово "місто".
Приклад - КИЇВ, місто, Україна

Радимо також обов'язково викладать інформацію про місцеву церкву/-ви та її конфесійну приналежність (церква, костел, синагога), або вказувати церкву до парафії якої відносився цей населений пункт.
Викладать інформацію про те у яких архівах зберігаються історичні документи по цьому населеному пункті - метричні книги, сповідні (сповідальні) росписи, клірові відомості, переписи, ревізькі казки тощо.

ІІ. Земляцтво. Розділ про історично-регіональні утворення на українських землях.

ІІІ. Краєзнавство. Розділ стосується краєзнавчої інформації .
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Для чого створено ГП, та як його наповнювати?

Повідомлення D_i_V_a »

З другої теми http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 1616#p1614
D_i_V_a писав:...Мабуть Вам і про Кулішівку тему вже можна починать... все ж таки це Кулішівська релікта...
У мене теж так було - збиралась тільки по трьом селам парафії теми вести, а потім повискакували знахідки і про сусідні села, та що їх отако полишать? Краще теми позаводить та все у кучку, все у кучку...
ГіП писав:я до чужої парафії не стараюсь не лізти, та й Кулишівка ближче до волостної Хоружівки чим наша провінція то ж їм і починать
Я тож так раніше думала. Потім помітила що інколи до моїх рук потрапляє інформація, яку навіть місцеві не знають.
Я поки що про це не розповідала, але планую. У великій статті про Фастівщину написаній зазвичай місцевими вчителями знайшла про село Триліси от таку історію
Неподалік від Череківщини знаходиться життєдайне джерело, яке в народі називають «криницею Скульського», за прізвищем чоловіка, ім’я якого забуте. Він розкопав джерело. Криниці вже більше 100 років, але й до цього часу вона функціонує. Багато односельчан приходять до неї, щоб набрати чистої джерельної води.
Декілька років тому працівники Триліського спиртового заводу впорядкували як саму криницю, так і площу, яка до неї прилягає.
А я знаю, що дячок Скульський служив у Триліській цекві в середині 19 століття, бо дивилась метрики по цьому селу. Дуже хочу про це місцевим людям розповісти - кращої можливості чим тема на нашому форумі просто не бачу...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Географічне межування”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей