Хворостенко

Це прізвище

Отримав при народженні
1
100%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Хворостенко

Повідомлення Хворостенко »

Мій дід Хворостенко Максім Семенович народився в 1886 р. в селі Рудяків Полтавської губернії. У 1914 р. він пішов на ПМВ і невідомо де загинув. Серед "Именные списки погибших, раненых и пропавшив без вести" знайти його не не вдалось.
Він один з солдатів на цьому фото, але я не знаю хто. Може хто знае інших?
https://yadi.sk/i/7EzqYVgo3H58HY
Зображення
Востаннє редагувалось 19 квітня 2017, 15:20 користувачем Хворостенко, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення Хворостенко »

Його батько Семен Григорєвіч народився в 1854 р в тому же Рудякові. Теж був солдатом, воював з Туреччіною у 1877-1877 роках, за хоробрість нагороджений хрестом з надписом "Не нам, не нам, а имени Твоему". Хто знає, за що давали такій хрест?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення al_mol »

Хворостенко писав:Його батько Семен Григорєвіч народився в 1854 р в тому же Рудякові. Теж був солдатом, воював з Туреччіною у 1877-1877 роках, за хоробрість нагороджений хрестом з надписом "Не нам, не нам, а имени Твоему". Хто знає, за що давали такій хрест?

Цитата из Псалтирь 113, строка 9 - "Не нам, Господи, не нам, но имени Твоему дай славу, ради милости Твоей, ради истины Твоей".

В России фраза было широко известна до революции 1917 года в варианте " Не намъ, не намъ, а имени Твоему" (слава).

Эти слова нанесены на медали, в память Отечественной войны 1812 года и освобождения России от нашествия Наполеона .

Так что крест скорее всего деда Семена Григорьевича
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Хворостенко

Повідомлення в36 Ольга »

Хворостенко писав:... Семен Григорєвіч ... був солдатом, воював з Туреччіною у 1877-1877 роках, за хоробрість нагороджений хрестом з надписом "Не нам, не нам, а имени Твоему"..
Я тоже хотела спросить, как Вы узнали, что крестом был награжден именно Семен Григорьевич? Семейная легенда или какой-то документ нашелся?
al_mol писав:..крест скорее всего деда Семена Григорьевича
Согласна.
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення al_mol »

Скажу больше, если у Вас такой крест как на фото, то Ваш предок - священник...

Это наперстный крест- ним награждали священников в память 1812 года...
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення Хворостенко »

в36 Ольга писав: Я тоже хотела спросить, как Вы узнали, что крестом был награжден именно Семен Григорьевич?
Семен Хворостенко був похований в рідному селі. В 1972 році село Рудяків було затоплене Канівськім водосховищем, а жителів і цвінтарь переселили в село Головурів. Коли Семена перезаховували, на його кістках знайшли цей хрест. Документів на нього у нащадков не збереглося.
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення al_mol »

Хворостенко писав: Коли Семена перезаховували, на його кістках знайшли цей хрест. Документів на нього у нащадков не збереглося.

если крест именно этот, то немало подобных крестов появилось в 1912 году, когда праздновалось 100-летие Отечественной войны
— прямым потомкам по мужской линии духовных лиц, награждённых ими за 1812 год.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення Хворостенко »

al_mol писав:Скажу больше, если у Вас такой крест как на фото, то Ваш предок - священник...
Мой прадед Семен был солдат. Какой у него был крест, я не знаю, т.к. о кресте мне рассказывали родственники по телефону. Но у меня есть фото метрики моего деда Максима, где его отец Семен назван солдатом. Значит наперстные кресты были разные.
Зображення
Востаннє редагувалось 19 квітня 2017, 13:55 користувачем Хворостенко, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення al_mol »

Хворостенко писав: Мой прадед Семен был солдат.
Но ведь и сын и тем более внук священника, мог служить, тем более в Ваших местах встречаются Хворостенко - священники...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
Хворостенко
Повідомлень: 104
З нами з: 17 квітня 2017, 20:28
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 125 разів

Re: Хворостенко

Повідомлення Хворостенко »

al_mol писав: Но ведь и сын и тем более внук священника, мог служить, тем более в Ваших местах встречаются Хворостенко - священники...
В Рудякове все попы были русскими и писали метрические книги на русском языке, давали детям прихожан русские имена. Так, жена Максима, моя бабушка, была Оксана, а попы в метрической книге записали её Ксенией. Отец Семена Григорий был крестьянин, отец Григория Данила - крепостным крестьянином. Начиная с Семена было четыре поколения военных Хворостенко: Максим Семенович солдат, Пётр Максимович Зображення
генерал-майор, я Николай Петрович полковник.
Відповісти

Повернутись до “Х”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей