Сенько

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Сенько

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав:
D_i_V_a писав: То і здається мені що версія про жінку з сином не дуже вписується, бо таких жінок з синами там мало бути декілька
Вт хочете сказати, що вдови з синами: Титаровна, Качуровна, Конотопка, Журбиха, Юрчиха, Торопка, Сипливиха, Оробеїха, Козмиха, Пасльониха, Солошиха, Нецичка, Струнчиха, Гелеверка, Лисачка, Харчиха, Пономарка, Панебратка, Мотренчиха, Очеретянка, Рибалчиха, Худівна, Хоткалівна, Шишиха, Дяволиха, повинні всі прозиватись синчихами і як би їх тоді розрізняли :?:
Нє, Ви мене не зрозуміли... чи може я Вас. Мова шла про походження прізвища Сенько від слова СИН? Чи ні?
А походження, як видно з першого повідомлення, від призвиська вдови з СИНом - "Синчиха". Потім підправили и на е і вдова стала Сенчихою
Ну то добре, я казала вже, що мої версії загалом не правильні :D . Ви нащадок, Вам видніше ;)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Сенько

Повідомлення в36 Ольга »

ГіП, Ваши темы интересно читать. Так хорошо, с юмором пишете, что всегда мало :D
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Сенько

Повідомлення ГіП »

Я вже писав вище, що була ще одна така з подібним прізвиськом-Синячка, та у цьому випадку прізвисько так і залишилось прізвиськом, а прізвище залишилось чоловікове. В моєму ж випадку навпаки, чоловікове Ющенко не встояло, а народилось нове - Сенько
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Сенько

Повідомлення ГіП »

ГіП писав:
D_i_V_a писав: Як цікаво... то це Ваш Федор Сенько вже тоді був пожарником...
саме так, тому ні сіни ні сіно до справи не пришиєте :D
Пожежна каланча була на горі біля спиртзаводу Стрекалова, генерала значить, а пожежа "случилась" за річкою, в сусідньому селі, тож ще й губернський кордон прийшлось предку порушить, щоб встигнути, добре, що трубу не забув :D
сидів предок мабуть так як я на аватарці, а дивився вниз туди де зараз нова церква височіє за деревами. Дерев правда в ті часи ще не було, був звичайний луг і все було видно, як на долоні
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Сенько

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав:Я вже писав вище, що була ще одна така з подібним прізвиськом-Синячка... чоловікове Ющенко не встояло, а народилось нове - Сенько
Якби про чоловікове прізвище Ющенко було одразу сказано, то і розмови б не було...
А з написаного склалось враження, що Вам це не було відомо та Ви робите припущення...

Просто варіант походження від імені настільки простий і не цікавий, що мені захотілось віднайти щось цікавеньке... а тут і розповідь з трубою з'явилась... та намалювалась гарна гіпотеза... ;)
І ще про всяк випадок вирішила вчора подивиться у словнику Даля слово "СЕНИ" по аналогії з українським "СІНИ"...
У мене репринтне видання 1914 року під редакцією Бодуен де Куртєне, яке вийшло через 32 роки після смерті Даля. Несподіванкою було побачити, що слова "СЕНИ" в словнику зовсім немає, що наштовхає на думку, що це слово таки українського походження та прийшло в російську мову зі зміною букви тільки у 20-му столітті...
Чи допоможуть ці знання у Ваших пошуках "правди" чи ні?...
Скоріш за все - ні... але тако гуляли думки вчора... ну а сьогодні після появи пана Ющенка, то можна про все то забуть :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Сенько

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав:сидів предок мабуть так як я на аватарці...
Мені дуже сподобалась вчора Ваша аватарка... ну а тепер і зрозуміло, що це не тільки жарт, а також і прив'язка до минулого...

Яка краса очам відкрилась... а корівок та овець тоді мабуть ще більше було...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Сенько

Повідомлення ГіП »

D_i_V_a писав: після появи пана Ющенка, то можна про все то забуть :lol:
так пан Ющенко був її другим чоловіком :D Йому було вже під 60, а їй за 40 коли побралися, тобто вона вже була вдовою із сином. До першого шлюбу не докопався, та судячи з імені чоловіка Герасим, то мабуть москаль був якийсь :D Син її Василь весь цей час писався Геращенко. Пан Ющенко помер у 90 років, а вдова мабуть перейшла жити до сина, який жив окремо від Ющенків.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Сенько

Повідомлення в36 Ольга »

Я тоже думаю, что ее первый муж Герасим носил фамилию, похожую на Сенько, отсюда и Сенчиха появилась. Вряд ли от "сына".
Вы писали о вдовах с сынами: "Титаровна, Качуровна, Конотопка, Журбиха, Юрчиха, Торопка, Сипливиха, Оробеїха, Козмиха, Пасльониха, Солошиха, Нецичка, Струнчиха, Гелеверка, Лисачка, Харчиха, Пономарка, Панебратка, Мотренчиха, Очеретянка, Рибалчиха, Худівна, Хоткалівна, Шишиха, Дяволиха". Все эти прозвища-фамилии перешли им от мужей, аналогично произошло и с Вашей дамой.
Желаю Вам найти продолжение. Ой, то есть начало этой истории. :D
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Сенько

Повідомлення ГіП »

в36 Ольга писав:Я тоже думаю, что ее первый муж Герасим носил фамилию, похожую на Сенько, отсюда и Сенчиха появилась. Вряд ли от "сына".
:D
А если окажется, что Герасим носил фамилию не похожую на Сенько, Москаленко например, какие еще аргументы против сына будем выдвигать :D
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Сенько

Повідомлення ГіП »

Виписка із сповідних відомостей Троїцької церкви Іваниці за 1859 рік
Подданные господина Стрекалова и их домашние
Сенько Федор Васильевич - 33*; Анастасия Николаевна – 33*.
Дети их: Иван – 18, Василий – 16, Дарья – 15, Прокофий – 12, Анастасия – 9, Семен – 8, Гликерия – 7, Яков – 4, Васса – 3.
Сенько Андрей Васильевич – 37, Татьяна Петровна – 36.
Дети их: Кузьма - 9, Степан – 6, Иван – 4, Тимофей – 1.
Сенько Устина Иосифовна – 25, вдова.
Дети ее: Григорий – 8, Самсон – 5.
Сенько Иван Васильевич - 57; вдовец.
Дети его: Иоаким – 26, Яков – 18, Параскева – 12, Иван – 11.
Сенько Петр Иванович – 31; Екатерина Романовна – 30.
Сенько Григорий Иванович – 29; Марфа Саввина – 28.
Сын их Андрей – 0,5 года.
*) так записано, вік явно занижений
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Відповісти

Повернутись до “С”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: MiyRodovid, Олексій Василюк і 34 гостей