Родичі гарбузові :)

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

Це буде тут у пам`ять про хорошу людину, яку я знала... і для тих, кому з чогось почати б пошук, а далі піде.

ЯК ШУКАТИ БІЛОРУСЬКЕ ПРІЗВИЩЕ?

Белорусская фамилия?
Пофамильный телефонный справочник Velcom (Беларусь)
а тут люди шукають своїх у Білорусі та Литві
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

Тиждень, що минає, підняв підняв дві симетричні теми:

чи мають бути зафіксовані у родинній історії позашлюбні діти, яких офіційно не визнано?

чи має бути досліджена історія батьківського роду, який офіційно не визнав дитину?


Звісно, кожна з цих тем у реальному житті обговорювалася окремо, у своєму контексті, з певним колом зацікавлених осіб. Але глобально це стороні однієї медалі.

Хотілося б почути думки з приводу...
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...
чи мають бути зафіксовані у родинній історії позашлюбні діти, яких офіційно не визнано?

чи має бути досліджена історія батьківського роду, який офіційно не визнав дитину?
...
По обидвом питанням спочатку треба прояснити про які часи іде мова?
Якщо про сучасність, або про 20-те століття, то рана від події може бути ще не загоєна...
Чим дальше від події, а також якщо вже ушла "постраждала" генерація, тим простіше сприймаються ці питання.

З точки зору здорового глузду, закрити очі на батьківство не можна. Одна спроба генетичного тестування все одно колись підніме питання не бажаного/замовчуваного батька на гору.

І ще... ми діти багатьох людей, але доля дозволяє нам дослідити тільки вибрані роди і то ті, що жили у останні 300 років.
Якщо ступити на роки життя Ісуса Христа, то це буде 70-75 глибина. Була би рада, якби хто сказав скільки прямих родичів у мене/у вас/у нас жило одночасно на 75-й глибині. Це має бути тисячі людей...
І як бути з ними? Тоді також були якісь складнощі й небажані батьківства. Не могло у них буть все гладко. І говорячи про них сьогодні говоримо тільки - дякумо, що дали нам життя...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:...
чи мають бути зафіксовані у родинній історії позашлюбні діти, яких офіційно не визнано?

чи має бути досліджена історія батьківського роду, який офіційно не визнав дитину?
...
По обидвом питанням спочатку треба прояснити про які часи іде мова?
У цьому й проблема: тобто за певних умов залишається ризик переведення людини у білу пляму родинної історії. Всі знають, всі мовчать. А потім вже будуть ті, хто не знають, і ті, хто ніколи не дізнаються...

І як бути тому, хто і є біла пляма?

Моя знайома дослідниця, з якою ми довгий час співпрацюємо, є невизнаною дитиною свого батька, про яку знають всі, і всі роблять вигляд, що її немає.
У неї спокійне ставлення до цього факту і шість поколінь по тій лінії.
Просто звернулася до родича, зібрала інформацію.
Робила це для себе і своїх нащадків.
І от раптом біологічний татусь зателефонував їй і, поцікавившись, як йдуть справи, почав наполягати, щоб вона відшукала у мережі сина його племінниці і передала електронний варіант родоводу, бо, бач, хлопець крім інтернету ні чим не цікавиться, і от діди на черговому сінейному зльоті вигадали, як його залучити до знань про рід за допомогою зручно оформленого матеріалу.
На питання, чи не візьме шановний на себе клопіт представити біологічну доньку рідні (про те, щоб представити саме дочкою, до слова, не йшлося), відповідь була негативною: "Ти там якось сама поясни, хто ти"...
Цікаво, а як старий пояснював брату, що от є людина, яка оформила їх родовід? Як позиціонував її?

От така от історія про родичів гарбузових.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

Дурная наследственность и то, что принято называть вторичной выгодой. :wink:
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Дуже цікаво чому ні?
Я росла на розповідях про видатних і не дуже предків і родичів з боку батька , троюрідний брат це близько , підтримувалися зв'язки навіть з двоюрідним сестрами мачухи старшого брата мого батька по матері -- важко запам'ятати хто кому хто
А з боку матері повна протилежність -- все нищили стосунки обривали, небезпідставно звісно: важкі характери і нещасливі долі....
От тільки все повторюється раз у раз : я знайшла дуже багато повторів і зовсім не випадкових співпадінь -- ще зовсім трохи і можна буде вирахувати за ними майбутнє
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya писав:От тільки все повторюється раз у раз : я знайшла дуже багато повторів і зовсім не випадкових співпадінь -- ще зовсім трохи і можна буде вирахувати за ними майбутнє
А свого родового близнюка знайшли?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

Пані D_i_v_a відкрила чудову тему про родинні архіви і їх долю - Хвороба- мы старый мир разрушим до основанья... Я вже написала одну історію там, до якої можу додати тільки те, що клацнувши на "відправити" я раптом зрозуміла, що той загиблий архів пройшов вогонь, воду і мідні труби.
Втім, зараз буде інша історія...

"Дай дитині те, чого вона хоче!" - щоб передати інтонацію, з якою виголошувалося це правило родинного виховання, одного знаку оклику буде замало.
Його виголошували, як виголошують височайші повеління.
Втім, лагідна всюдисуща материнська готовність дати дитині все, чого вона хоче, й так відкидала кожну можливість сперечатися з цим, і навіть ставала під захист стародавньої традиції, "бо у нас так заведено!"

Діти хотіли дивитися старі фото. Діти постійно гралися альбомами. Діти, на скільки я можу судити, дуже люблять це діло, але не особливо акуратно його роблять.

Коли я, моючи світлини з п`ятьма з шістьох прадідових дітей, приїхала у село, то родичі радо кинулися вигрібати зжовклі фотографії, пояснювати де і хто на них, розповідати про тіток, що виїхали до Києва і вже тому тільки могли вважатися окрасою сім`ї, що одягалися по іншій моді, про хресних і кумів, про тих, хто щось встиг перед тим, як на фронт забрали, і тих, хто нічого не встиг, про те, яка у кого порода, на кого схожі їх онуки, а разом і мої діти...А я тим часом клацала, перезнімаючи собі старі фотографії, і другою рукою писала вже на чому ще тільки можна було вмостити текст, спогади, спогади, нескінченні спогади...

Та подорож дала мені дуже багато цінного!

Але фотографії шостого брата мені так і не знайшли.
"Бо діти гралися!"
І мені чогось подумалося, що навіть якщо вони заграли ту фотографію, і я ніколи її не знайду, це зовсім не трагедія. Діти росли постійно торкаючись сімейної історії. І якщо матеріальна її складова страждала, то малі серця і голови наповнювалися.

Звісно, можна було все сховати і берегти. Але чи хтось би потім мав в собі оте, що змушує й далі зберігати збережене?

Згадалися слова Спасителя:
"Хто хоче душу свою зберегти, той загубить її, а хто загубить душу свою заради Мене, той збереже її"
/Лука 9:24/

Може бути, що дітей і старих альбомів це теж стосується...
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

Про родинні архіви і радянську чоловічу гаражну культуру...

А якщо просто, то про одного дядька, який все життя прожив у малогабаритній квартирі, де бігав син і порядкувала дружина, і тому все своє тримав у гаражі.
Зокрема родинний архів: старі світлини, що існують у єдиному екземплярі, мемуари і казки для онуків, писані рукою його батька, і все, що він сам встиг занотувати зі слів матері про свій родовід. А ще там були помічені старі метрики, дипломи і трудові, видані вже постфактум, коли найстанше покоління виходило на пенсію, з кумедними, дикими для нас теперішніх назвами звичайних профессій.
Це те, що стосується родинного, бо він за життя зібрав ще багато цікавих папірців, і воно теж там.

Все це лежить у гаражі, просто у багажнику стареньких "Жигулів", які тепер не виїзджають у світ, влітку гріється під розпечени від сонця дахом, взимку дубіє у неопалюваному просторі. Думаю, грибок теж є.

Син давно виріс і перебрався у власну квартиру.
Дружина кілька років тому померла.
А звичка до організації особистого простору на базі гаражів залишилася.
І архів залишається там само.

І на захист того дядька: http://invmusice.com/lyrics
руслан+нарушевич+школа+истинных+леди+и+джентльменов+лекция+4+3+когда+мужчина+уходит+в+пещеру
(запитати аудіо)

І ще одна книжка про чоловічу природу Холліс Джеймс Под тенью Сатурна бо просто цікава і дає привід подумати.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Не знаю , моя доля повторює долі моїх бабусь значно більше матері мого батька Евгенії , можливо і прабабусі але там значно менше відомо щоб порівняти.
Я ніколи не відчувала себе окремою людиною , лише частиною свого роду, від якого успадкувала і характер і здібності (про талант говорити якось соромлюсь )
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей