Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Це прізвище

Отримав при народженні
3
23%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
5
38%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
3
23%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
2
15%
 
Всього голосів: 13

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дідківський, Дідковський, Дитковский, Дедковский тощо

Повідомлення D_i_V_a »

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква села Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)
9 шлюб, 12 травня 1846
Наречений -Деревни Волици однодворец Михаил Федоров Дидковскiй православнаго Исповеданiя Первым браком, 27
Наречена - Девица деревни Волици однодворца Iакова Федорова Тичины дочь Софiя православная Первым браком, 25
Свідки - Пожениху деревни Волици однодворец Григорiй Михайлов Кульчицкiй и Каз. Кресть. Ефрем Василиев Горобец поневесте села Пивень Крестьяне Иван Василиев Дяченко и Петр Петров Медянiй
ЦДІАК ф.127, о.1012, д.2317
Востаннє редагувалось 15 березня 2018, 21:44 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення D_i_V_a »

Продовження до дослідження, яке почалось з питання - Діма, то куди подівся дядько Олександр? :D
Я вже написала Дімі в приват - Діма, що ти наробив?! По цій гілці все було так гарно на своїх місцях аж до 1590-х років...
З другої теми
DVK_Dmitriy писав:D_i_V_a

Ваш случай действительно интересен.
Он в очередной раз многое показывает.
И в первую очередь, что надо стараться изучить, как можно больше документов.
Тогда истина будет ближе.
Поэтому расширим тему под рабочим названием "Возможные варианты развития событий".

Моделируем таку ситуацию.

А мать ребёнка (детей) после смерти мужа не умирает,
а как обычно опять выходит замуж.
Но!
Она выходит замуж за католика и брак совершается в костеле, а не в местной церкви.
Также предположим, что она ещё и становится католичкой.
Имеем семью католиков с сыном православным.
Поэтому в православной исповедке мы можем увидеть его в семье родственников.

Давайте подумаем дальше, какие могут быть варианты, где и под какой фамилией его ещё можно будет найти в следующих исповедках.
Проблематикою дослідження шляхетських сімей початку 19 ст є їх постійне мігрування з католиків до православних і обратно :shock: .
Те, що проблема неприйняття греко-московської церкви була, а так тоді називали в книгах прийшле московське православ'я, видно з метричних книг. Але зараз не про це.

Прийшла друга культура... Хоча і православна, але іншої мови, що одразу відобразилося на іменах.
По метрикам і сповідкам того часу видно видозміни імен одних й тих же людей. У моєму випадку мова іде про Доміцелю-Домнікію, Никона-Никадіма-Ніколая, Теклю-Феклю-Тетяну, Уляну-Елену тощо.

Те що Доміцеля могла бути з римо католицької сім'ї, про це стоїть підозра вже давно. Вона з Лісоцьких, а їх у той час в сповідках немає, а в метриках зрідка. То це і є першим доказом католицької віри сім'ї.
У православній сповідці вона віднайшлась із братом як плимінники, коли їй було десь 15-16 років. Жила при Тичинах, а вони зазвичай тримались греко-католицької/православної віри.

Що мене зараз цікавить, то це - скільки Іосифів було там на місцевості дітородного віку?
Скільки дітей було у Юзефа Михайловича Дідковського, що помер
Батько помер коли він був зовсім малим - 1810-ЦДІАК, МК, №3, 6 бер, у віці 41 року (1769) помер від гарячки шляхетний житель слобідки Дмитрівки Йосип Михайлов Дідковський. Похований на відведеному цвинтарі священиком Іоаном Шараєвським, ф.127, оп.1012, спр.1320, арк.87
Ще Діма відкопав, що дитина, яку я вважала своїм пращуром
І що мати звали Доміцеля - 1808-ЦДІАК, МК, №13, 22 бер, у шляхтича Йосипа Михайловича Дідковського, жителя сл. Дмитрівки, і його дружини Доміцелі народилась дитина, названа Никоном. Воспр. був шляхтич Михайло Мартушевич, ф.127, оп.1012, спр.1293а, арк.90в
померла 05.09.1810 року від оспи...

Ще Діма відкопав по ревізії 1816 року, що Дядько Олександр переїхав до села Плоска з його всіма трьома синами, та племінником Григорієм Йосиповичем... :o

Ще ось по цьому запису вискочив зв'язок села Дмитрівки та села Плоське через якогось пана Дєдковського, що прислав до Дмитрівки людину на роботу... :?

І тепер постає питання - чий же син мін Никодим Іосифович Дідковський, який довгий час жив з сім'єю Федора та Любові Домарацьких, та як тепер з'ясувалось не був жодному з них рідною дитиною.
Ще свого часу дивним було що запис його одруження віднайшовся тільки завдяки імені його дружини - у метричній не було ні його імені, ні по батькові, ні прізвища...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5310
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення DVK_Dmitriy »

В очередной раз возвращаемся к вопросу изучения максимального количества источников.
Т.к. прежняя концепция не подтвердилась возникло много вопросов.
Ответов я пока не знаю.
Один из вопросов, а тот ли брак найден?
"Коли Нікадим одружувався, у запису немає ані його прізвища ані побатькові - 1829-ЦДІАК, МК, № 9. 30 січня, за виконанням усіх указаних законів повінчаний шлюбом нар. дмитрівського жителя дворянина син* з дівицею Теклею Дмитрівського жит. Івана Садовського дочкою свящ. Іваном Данькевичем, поручителями були дворяни Микола Лукашевич і Михайло Лісицький. * Ім'я нареченого не вказане."

Проверялось ли, что это за Садовские?

Ещё вопрос, а откуда известно, что Домицеля из Лисоцких?
Есть запись о браке Иосифа и Домицели?
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:Ещё вопрос, а откуда известно, что Домицеля из Лисоцких?
Есть запись о браке Иосифа и Домицели?
Питань зараз дійсно більше ніж відповідей... ;) , але коли я читаючи розповіді інших бачу, що у них взагалі немає документів від такої давнини, та вони не можуть вийти навіть на кінець 19 ст, то моя ситуація ще має надію на якесь віднайдення істини, бо документів є багато...

Віднайшлася Доміцеля в сповідках, але не одразу...
У нижній, від 1802 року прямо рядом з дядьком Олександром був записаний племінник Олександра Тичини Даниїл Михайлів Лесоцький 15-ти років. Причому прізвище було прочитане не правильно і він потрапив до моєї таблиці як Млоцький, але також з великим сумнівом про правильність прізвища, бо такого в пізніші роки на місцевості не зустрічалось. Доміцелю тоді забули записати...
Значно пізніше, вже коли ім'я Доміцеля з'явилось в родоводі, несподівано воно побачилось у сповідці 1799 року, яка ще не оброблена, а тільки проглянута.
Підтвердженням родинного зв'язку безпосередньо з Лесоцькими стала виписка прислана з архіву і наведена вище, де стоїть прізвище Лісицький. Це тоді викликало усмішку, що працівники архіву також читають з помилками, Лісицьких на місцевості не було, має бути Ле(і)соцький. Сама метрику я ще не дивилась.
З цим прізвищем також закавика, бо в пізніші роки зустрічались тільки ЛісоВські... :? Але такі відозміни мене вже не лякають :lol: .
Загалом прізвище рідко зустрічалється, що говорить про католицьку віру, то і не записано до мого списку родинних прізвищ допоки з ним не стане ясніше.

Я колись Вас Діма питалась про місцевих католиків, то Ви мені сказали що вони були приписані до Фастова. Я тоді подивилась, що ж є з документів, і зрозуміла що по тому часу взагалі немає нічого :( . Тому завела табличку прізвищ жителів сіл парафії, що зустрічаються у метричних книгах, але в сповідках іх немає. Або якщо в сповідках є тільки дружина або чоловік з дітьми і не написано що він/вона вдов/вдова - це також викликає підозру. Наші писарі були не з лінивих, та зазвичай аккуратно записували факт вдовства - велика подяка їм вже давно уйдешнім від нас сьогоднішніх... Ще про католицьку віру показують записи в МК тільки імені й прізвища без по батькові.

По МК 1802 і 1804 років запису про вінчання або народження дітей по Іосифу Дідковському немає - це я дивилась сама.
Від 1805 року дивились архіваріуси ( по тим що є) і віднайшли тільки запис про народження Нікона 1808 р.
По важливому 1803 року ані МК ані СР немає... то я себе вже морально готую до того, що може нічого і не проясниться :|
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5310
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення DVK_Dmitriy »

"Тому завела табличку прізвищ жителів сіл парафії, що зустрічаються у метричних книгах, але в сповідках іх немає."

А можно увидеть эту табличку?

"Віднайшлася Доміцеля в сповідках, але не одразу"

А ту ли Домицелю нашли? :-)

"По МК 1802 і 1804 років запису про вінчання або народження дітей по Іосифу Дідковському немає - це я дивилась сама.
Від 1805 року дивились архіваріуси ( по тим що є) і віднайшли тільки запис про народження Нікона 1808 р."


Здесь пожалуйста по подробнее.
Что смотрели лично Вы?
Какой был запрос в архив?
Ответ архива на запрос?

Надеюсь Вы понимаете, что вопросы я задаю не из праздного любопытства.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5310
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Вернёмся к источникам.
Какие РС, по каким сословиям и за какие года сохранились?
Какие из них изучены? По каким фамилиям?
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5310
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Что за фото было здесь?
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5310
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення DVK_Dmitriy »

"Допомога, яка на початку виглядала як "катастрофа", прибула через ревізьську казку, але про це вже розповідалося тут. Через це з'ясувалося, що прабабця загалом була не Тетяною, а Теклею... Скажу, що такі знахідки сильно приголомшують. Стає питання - а що ми взагалі знаємо про минуле?
Через те що в ревізській казці вони були, та ще до них була приписана мати Нікодима - Любовія - то при перегляді сповідки за цей рік вони всі "винирнули"... під прізвищем Домарацькі..."


Что это за РС?
Хотелось бы увидеть запись.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення в36 Ольга »

D_i_V_a писав:... він потрапив до моєї таблиці як Млоцький, але також з великим сумнівом про правильність прізвища ...
Я бы тоже эту фамилию именно так прочла. На мой взгляд тут явный Млоцкий. Такая фамилия существует и в наши дни.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:Что это за РС?
Хотелось бы увидеть запись.
Копії немає, але те що я зробила дуже схоже на оригінал :D

Ревізькі казки ідуть навіть з датою їх заповнення.
Першою було переглянуто від 1842 року, вона осіння. Дружина по імені Фенія - я сьогодні і не знаю чи правильно тоді прочитала :oops: .
Перед цим по метрикам бачила, що через 3 дня у жінки на ім'я Тетяна Іванівна народилась дитина - "воспаленный мозг новичка" малював картини невірності пра...діда, а все виявилось просто - переклад імен на російську залежав від уяви писаря та його бачення цього питання :lol: .

Потім до ручок потрапила від 1834. Ім'я жінки трохи змінилось, але тоді було також не відомо, що це і є моя Тетяна :lol: .
І...з'явилась мати...
А потім вже по сповідкам за 1842 і 1836 роки сім'я винирнула і це були Домарацькі. Никодима там писали як сина без по батькові і прізвища ;), з дружиною Тетяною та всіма наявними дітьми
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Д”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 35 гостей