1918 рік

Відповісти
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

1918 рік

Повідомлення D_i_V_a »

Маю питання по 1818 року.
Вчора написала таке
D_i_V_a писав:Маю дивне спостереження...
Обробляю вінчання 1818 року. Тільки но почала та дивуюсь, що всі хлопці беруть старших дівчат... Не на багато, на 2 роки в середньому. Передивилась далі по місяцім - таке продовжується...
Ситуація "стабілізується" к середині літа. Наречені стають як і завжди старшими за своїх дівчат, але поодинокі випадки молодшості нареченого ще трапляються.
Що це означає? Загроза бути забраними у військо? Спасіння від мобілізації чи бажання не іти в армію не одруженим? Тобто - щоби іти в армію одруженним та щоби хтось на нього чекав.
Може хто знає? Я на цьому часі ще зовсім не знаюсь...
І ще у мене по лінії Домарацьких вже давно віднайдений запис про смерть у 1918 році який викликає питання - де могла загинути ця людина? Начеб то армію було розпущено? Чи його убили у самій Дмитрівці? Але по датам ховали через 5 днів...
1918, 17/22 лютого - д. Дмитровки крестьянина Афанасия Яковлева Домарацкого сын Андрей Подпоруччик 34 Артилерийскаго Полка, 22 года, убит большевиками
Тему створено для питань по 1918 року
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: 1918 рік

Повідомлення в36 Ольга »

D_i_V_a писав:... всі хлопці беруть старших дівчат... Не на багато, на 2 роки в середньому.
Тань, помнишь, что до революции, из каких-то своих меркантильных интересов, девчатам прибавляли пару лет, а хлопцам, наоборот, возраст уменьшали?
Так что, скорее всего, молодожены приблизительно одного возраста.
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: 1918 рік

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:... помнишь, что до революции, из каких-то своих меркантильных интересов, девчатам прибавляли пару лет, а хлопцам, наоборот, возраст уменьшали?
Не помню про хлопців, точніше про додавання їм літ...
Помічала таке тільки за второжонцами, що молодих дівчат брали :D

Мені здається ти трохи помиляєшся, це було післяреволюційне явище, може навіть довоєнне або післявоєнне. У мене тітка 50-х років народження скаржилась що її на місяць пізніше зареєстрували ніж вона народилась, тоді мода така була. То вона з пенсією тільки на місяць постраждала, а її знайомі і по 2 роки довше мали працювати.

І ще, я ж казала, що з літа цифри стають нормальними. Хлопці старші за дівчат. Тільки поодинокі випадки молодших хлопців. Якби це було суцільге явище того часу, то воно би так і йшло до кінця року...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: 1918 рік

Повідомлення kbg_dnepr »

Безнаказанное зло в Мариинском парке 1918 г. вернулось в Ирпень, Бучу и Макаров

Коли у звільнених містечках і селах розкривається жах тортур і вбивств, соцмережі проклинають окупанта, а світ в шоці. От тільки… а хіба ми дізналися щось нове? Ні. Все те саме бачив Київ. 104 роки тому. Один в один. А ми із вами спокійно ходили ногами по місцях масових поховань… Чим нинішні звірства росіян різняться від терору банд Муравйова? Нічим.
"Люди зникали просто на вулицях, вийшовши за хлібом. Ходили чутки, що більшовики розстрілювали за предʼявлення посвідчення, видане Центральною Радою, за вишиванку чи козацькі вуса…
… Число вбитих обраховувалося за різними даними від 2 до 5 тисяч осіб. Переважно це службовці, військові, інтелігенція, робітництво та військові, за більшовицькою термінологією "контрреволюціонери"." (с) (тут і далі цитати статті Олександра Кучерука "Жертви і могили в київському Маріїнському парку" в УП.)
"Були серед загиблих і цілком випадкові особи. Одночасно прокотилася хвиля мародерства, насильства і грабунку.
Одним з місць масових розстрілів і поховань став Маріїнський парк. В палаці вершили "правосуддя". Тут утримували в’язнів і заручників. Парк став місцем розстрілів. Тіла скидали до викопаних ям і загортали землею, так що місце поховання виділялися лише перекопаною ділянкою землі.
"Розстрілювали людей цілими гуртками по кілька десять душ. […] Самих українців-гімназистів, які були в бойовому курені есерів та у "Вільному козацтві", й залишилися у Києві, коли інше військо вийшло, розстріляно 168 душ."
"учасник і свідок подій генеральний секретар продовольчих справ УНР Микола Ковалевський:
"У Маріїнському парку, де стояв самітний царський палац, урядував штаб Муравйова і ЧК під проводом завжди п’яного чекіста Полуянова. Сюди звозили червоногвардійці арештованих киян і тут же в Маріїнському парку їх розстрілювали.
… Число жертв большевицького терору ніколи не було усталене, але воно сягало на підставі наших обрахунків щонайменше п’яти-шести тисяч. Київ заплатив дорогу ціну за це перше знайомство з більшовиками".
А це свідчення росіянина:
"Розкидані на площі і по доріжках парку роздягнені тіла, між якими бродили голодні собаки; всюди кров, просочений сніг, багато лежали з всунутим в рот "червоним квитком" у деяких пальці були складені для хреста."
"Визначити число похованих жертв в Маріїнському паркові неможливо, йдеться про одну-дві тисячі, так само не можливо локалізувати місця цих поховань.
За свідченнями очевидця Миколи Полетики, Маріїнський парк був перетворений в могильник, "трупний запах два роки отруював повітря для мешканців Інститутської і Олександрівської вулиць".
Це було настільки нестерпно, що кияни неодноразово зверталися до міської влади з проханням вжити відповідних заходів."
В 30-х роках радянська окупаційна влада братські могили в Маріїнці… закатала в асфальт і засадила кущиками. Де саме УСІ ці кістяки? Чи реально їх знайти і належним чином поховати?

Чи стане наполегливості, нарешті, подивитися собі під ноги – жах Бучі, Макарова, Ворзеля починався жахом в Маріїнському парку 1918 року. Просто ми вирішили про це забути. Ми вирішили, що тріумф на трупах, названий УРСР, це "також_Україна". Ми боялися назвати окупацію окупацією, а окупанта ворогом.

https://news.obozrevatel.com/society/be ... akarov.htm
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “Визвольні змагання (1917-1921)”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей