Запис про зміну віросповідання

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Запис про зміну віросповідання

Повідомлення al_mol »

Ускладнює проведення генеалогічного дослідження і факт зміни предками віросповідання. У багатьох випадках обряд приєднання до православної церкви (через хрещення євреїв, магометанців чи через миропомазання (римо-католики, лютерани, розкольники) відбувався не в тому населеному пункті, де мешкали представники роду.
Якщо приєднувалося до церкви єврейське подружжя, то разом з ними хрестили і дітей молодше семи років. У випадку приєднання одного з батьків, з чоловіком одночасно хрестили всіх синів, а з дружиною - усіх дочок. Дорослі для зміни віросповідання повинні були надати відомості про батьків, місце і дату їх народження, від одруженого чоловіка вимагалася інформація про місцезнаходження дружини, дітей, їх віросповідання.
У таких випадках священик подавав рапорт в консисторію, звідки приходив дозвіл на хрещення. У
записах про зміну віросповідання потрібно було вказувати ім’я (до і після хрещення), прізвище, по батькові, вік або дату народження, місце проживання, стан “новопосвященного”, на честь якого святого він отримав нове ім’я.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Запис про зміну віросповідання

Повідомлення al_mol »

Интересен тот факт, что приветствовался переход из другой веры в православие, за переход из православие можно было попасть под уголовное преследование...
Полный текс дела мы разбирали тут.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Запис про зміну віросповідання

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:... У багатьох випадках обряд приєднання до православної церкви (через хрещення євреїв, магометанців чи через миропомазання (римо-католики, лютерани, розкольники) відбувався не в тому населеному пункті, де мешкали представники роду...
Це цікаве зауваження... Через те що обробляю документи тільки однієї парафії, то мала думку що вони перехрещувались за місцем проживання. Зустрічались греко-уніати та римо-католики напротязі 19 ст, точніше від 40-х років. А на початку 20 вже пішли і ейврейські люди. Але у нас всі були свої, не з інших НП. А от тепер думаю може і по сусіднім церквам де записи можуть віднайтися?...

З нашого церковного сайту родина греко-уніатів Лащевських
1843 рік, 7 серпня – запис з метричної книги про хрещення. Зазвичай хрестили новородженних, але цього разу відбувалося «святое миропомазание» – «Васильковского Уезда деревни Волицы бывшей Грекоуниатской Священнической жены вдовы Анны Лащевской сын Михаил Даминианов Лащевский в силу предписания Епархиального начальства присоединен к православной Грекоросийской церкви через Святое Миропомазание под тем же именем Михаил – При свидетелях родная его мать и отставной поручик Иван Лукановский – Таинство совершил: Приходский Священник Иосиф Иосифов Якубовский, Диякон Алексий Кудрицкий, Стихарный дьячек Антоний Калиновский»
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Запис про зміну віросповідання

Повідомлення al_mol »

еще один документ о смене вероисповедания....

И судя по тому, что его подписал Начальник Эскадры воздушных кораблей ( как красиво звучит) генерал-майор, видать, Шидловский, снимок придётся и там публиковать :D
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Запис про зміну віросповідання

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:.. А на початку 20 вже пішли і ейврейські люди. Але у нас всі були свої, не з інших НП. А от тепер думаю може і по сусіднім церквам де записи можуть віднайтися?...
А у вас були погроми?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Запис про зміну віросповідання

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:.. А на початку 20 вже пішли і ейврейські люди. Але у нас всі були свої, не з інших НП. А от тепер думаю може і по сусіднім церквам де записи можуть віднайтися?...
А у вас були погроми?
Не знаю... сподіваюсь що ні... просто бачила в метриках записи переходу в православ'я, оце і всі мої знання...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Запис про зміну віросповідання

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Не знаю... сподіваюсь що ні... просто бачила в метриках записи переходу в православ'я, оце і всі мої знання...
Я теж бачила кілька таких випадків, коли цілими родинами у православ`я. Якраз у часі близько до сумних подій...
Ех! щось ця тема у мене з середини літа постійно вискакує :?
Останнє, що шокувало, це наслідки, які нащадки тягнуть на собі до сьогодні... Я навіть не думала...
Втім, якщо обговорювати таке, то потрібна інша тема.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Запис про зміну віросповідання

Повідомлення D_i_V_a »

У першій половині 19 ст жителі моєї місцевості бігали по конфесіях туда-сюда... з однієї до іншої, причому не всією сім'єю, а тільки дехто з сім'ї.
Ось 2 приклади від 1816 року.
Написано:
сей присоединился на римскокатолический обряд
сия присоединилась на римскокатолический обряд

От і шукай їх в сповідках :wink:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Запис про зміну віросповідання

Повідомлення D_i_V_a »

sergm писав:
D_i_V_a писав:У першій половині 19 ст жителі моєї місцевості бігали по конфесіях туда-сюда... з однієї до іншої, причому не всією сім'єю, а тільки дехто з сім'ї.
Ось 2 приклади від 1816 року.
Написано:
сей присоединился на римскокатолический обряд
сия присоединилась на римскокатолический обряд

От і шукай їх в сповідках :wink:
З уніатів?
Їх вже в ці роки як уніатів не виділяють, сама сповідка православна "духовної консисторії".
Тамтешній священик ще 20 лютого 1773 року у так званому "допиті" присягався що:
"Родился Полской области староства Браславского в селе Матюшках от родителей Прадедов православно-восточного грекороссийского не униатского исповедания отца тамошнего приходского униатского исповедания Священника Григория Шараевского и матери Агрипины."
Я досі не можу второпати, як таке могло бути, бо виглядає так, що його батьки (і глибше) жили постійно на землях Речі Посполитої, то чому він каже, що вони були греко-російського сповідання? Як таке могло трапиться?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Запис про зміну віросповідання

Повідомлення D_i_V_a »

sergm писав:Ну, до 1596 року унії не було, тож можна було записати своїх прапращурів до православних (яких наприкінці XVIII сторіччя називали "грекоросійського сповідання").
Не думаю, що живучи у 1773 році, людина могла спиратися на сіймейну історію від 200-літньої давнини...
Ми ж по наших генеалогічних дослідженнях знаємо, що сімейна пам'ять лежить не далі бабусь, за деякими випадками прабабусь і зовсім зрідка є якась сімейна легенда від давнішіх часів. У цифровому вимірі - це 100 років, а далі вже нічого...

Я висловила думку про автокефальну церкву, яку (за сто років до того вислову писаного Шараєвським, через "перенесення" митрополії до Москви) поглинуло московське православ'я. Ось тут вже раз висловлювала думку.
Чи можете Ви погодиться з нею?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гість