Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Постійно дивуюсь... Як вони тоді так гуляли, що свідок і там і там? Чи може таких великих гулянок як сьогодні тоді і не було?
Ми вже обговорювали, і я вже писала, що і у мене за певний період багато подібних записів (середина 19ст.). Більше того, часом свідка одного і того самого, що свідкував на двох весіллях в один день, писали один раз на його прізвище, а другий раз на те, яким його ще називали у селі. Я, якщо пам`ятаєте, ще питала, чи існувало якесь офіційне обмеження, бо навіщо вони так шифрувалися?

Весілля гуляли великі. Не можу стверджувати, що це скрізь так було, але водився звичай, що всі, хто гуляє на весіллі, потім йдуть на толоку ставити молодятам хату - велике весілля грати було вигідно!

Був і забобон (теж не знаю, чи скрізь), що якщо дві подруги зіграють весілля в один день, то одна буде щаслива, а інша - ні.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

Коли живеш на хуторі (Лебединський повіт Харківської губернії):
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення D_i_V_a »

Не всякий зможе у своїх дослідженнях пірнути у 16 століття, тому цікавим може бути почитати фахівців про історичні зміни у бранні шлюбів.
З книги пані Ворончук
1.5.2. Смертність
Останніми роками дослідження демографічної поведінки сучасної родини зосередилося на причинах і наслідках зменшення дітності й
історичних тенденціях спаду народжуваності323. З-поміж іншого дебе­туються й причини малодітності сьогоднішнього подружжя, що поси­лило інтерес до норм дітності, що превалювали в минулому324. Нині однією з найпоширеніших інтерпретацій демографічних процесів є теорія демографічного переходу, що її сформулював свого часу Френк Нотштейн (Frank W. Notestein)325, а розвинув Адольф Ландрі (Adolphe Landry)326. Ця теорія пропонує виокремлювати від трьох до п’яти ста­дій демографічного переходу від високих рівнів смертності і народжу­ваності до низьких, коли зниження смертності випереджає падіння народжуваності, забезпечуючи тим самим швидке зростання населен­ня. Це притаманно модернізованим суспільствам, де внаслідок підви­щення рівня життя і контролю за хворобами зменшується смертність, однак слідом за цим починає зменшуватися і народжуваність.
За спостереженням А. Ландрі, різним періодам європейської істо­рії відповідають різні «демографічні режими», кожному з яких при­
таманна власна кореляція між народжуваністю і смертністю. У пер­вісному (primitif) суспільстві шлюбність і народжуваність нічим не обмежувалися, проте через низький рівень життя число тих, хто ви­живав, не набагато перевищувало кількість померлих. На зміну пер­вісному «демографічному режимові» приходить проміжний, але, по­при певну відмінність від попереднього, їх об’єднувала нерегульованаі доволі висока шлюбна народжуваність, за якої головним регулятором чисельності населення був рівень смертності. Цілковитою протилеж­ністю цим обом режимам, як вважає А. Ландрі, стало модерне суспіль­ство, характерною рисою якого є різке скорочення народжуваності на основі внутрішньосімейного планування. Перехід від одного демогра­фічного режиму до іншого науковець називає «революцією»327. Під­сумовуючи спостереження Ландрі, американський дослідник Денніс Ходжсон (Dennis Hodgson) сформулював узагальнений підхід, за яким висока народжуваність є властивою для традиційних суспільств, що характеризуються як «відсталі», а низька відповідає суспільствам модерним - як «передовим» і раціональним328.
Певні уточнення в цю періодизацію вніс Джон Гаджнал, наголо­сивши, що, аналізуючи добу до XVIII ст. дослідники приділяли голов­
ну увагу регуляторній ролі коливань смертності населення, оскільки виходили з тези про незмінно високий рівень шлюбності і народжу­
ваності в усіх докапіталістичних суспільствах. Натомість, на думку Гаджнала, демографічну динаміку XVII ст. слід пов’язувати не з коли­ваннями смертності, а з еволюцією шлюбу. Оперуючи великим фак­тичним матеріалом, дослідник запропонував гіпотезу про формування у західних суспільствах упродовж XVI ст. нової шлюбної моделі з трьо­ма характерними ознаками: по-перше, шлюб став пізнім, чоловіки по­чали одружуватися в 26-28 років, а жінки - після 24-х; по-друге, шлюб перестав бути всезагальним, багато людей тривалий час залишались неодруженими - до 50-60 % чоловіків та 40-50 % жінок не брали шлюб до 29 років; по-третє, розрив у віці між подружжям істотно зменшив­ся, віднині становлячи близько 3 років. Таким чином, поза шлюбом залишались особи до 25-29 років, тобто чоловіки й жінки найбільш репродуктивного віку, що різко скорочувало тривалість фертильного періоду у жінок, а відтак і шлюбну народжуваність. Щоправда, за спо­стереженнями дослідника, нова шлюбна модель спочатку поширилась тільки в нижчих стратах суспільства, а серед аристократії і заможного бюргерства зберігала чинність стара, тобто рання, модель шлюбу329.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Falcon »

Міжрегіональне вінчання шляхти: галичанин і буковинка:

ЗображенняЗображення
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

Чи хто зустрічав таке, щоб вінчання відбувалося на другий день після похорону батька одного з молодят?

У мене приклад 1814 року.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Balymba »

SNIGURIVNA писав:Чи хто зустрічав таке, щоб вінчання відбувалося на другий день після похорону батька одного з молодят?

У мене приклад 1814 року.
Зустрічав вінчання через 4 дні. Зрештою весілля планували заздалегідь, а смерть, як завжди, приходить несподівано ...
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

SNIGURIVNA писав:Чи хто зустрічав таке, щоб вінчання відбувалося на другий день після похорону батька одного з молодят?

У мене приклад 1814 року.
У мене є приклад 2012 року, дядько (мій троюрідний брат) помер перед весіллям племінниці
Молодятам сказали після весілля
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

Думаю, оскільки йдеться про початок 19ст. і про село, то молодята не могли не знати.

Я знайшла ще кілька випадків весіль після похорону. Вони не такі показові, бо не на другий день, але... Приклади метрик за 1848 рік (той самий 1848й).
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

SNIGURIVNA писав:Думаю, оскільки йдеться про початок 19ст. і про село, то молодята не могли не знати.

Я знайшла ще кілька випадків весіль після похорону. Вони не такі показові, бо не на другий день, але... Приклади метрик за 1848 рік (той самий 1848й).
Чула що перенесення весілля вважається поганою прикметою, ну і планували завчасноті самі мої родичі двічі переносили весілля аж поки не зіграли одночасно з похоронами, (першого разу напередодні весілля помер його дядько, ще одного разу причини не оголосили, а двічі придбала сукні щоб іти в гості
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Чим більше цікавлюсь тим старовинним життям у селі , тим менше залишається романтизму, поки що бачу переважно жорсткі умови та невеликі радощі у вигляді свят,
На сентиментальність схоже не було часу
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей