Бомбардувальник

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Бомбардувальник

Повідомлення D_i_V_a »

Тему присвячую моєму діду Миколі Андрійовичу Онацькому та двом його побратимам, що загинули в Кіровограді 3 вересня 1939 року за нещасних (поки не з'ясованих) обставин.
Версій трагедії було декілька - одна, що їх підбив свій.. дід зміг посадити машину на землю, але через те, що на борту були бомби, гасить боялись...
друга, що при зліті два літаки "чирканули" крилами... і все по кругу... боялись гасить, бо там були бомби.
Бабуні було сказано, що згорів... гроб був закритий. Вона отримала його одежу з якоїсь гарної овчини (тоді вона мала цінність)... одежа була ціла крім одного чобота на якому був маленький клаптик що постраждав від огня...


phpBB [video]
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Бомбардувальник

Повідомлення D_i_V_a »

Пошук по діду постійно заходив у глухий кут... Я не знала ні року ні місця народження. Зараз начеб то щось трохи продвинулось, але початок був жахливим - всюди одні тільки "немає" "не знаєм" "записів немає і де шукать також не можемо сказать".
Від цього опускалися руки і взагалі нічого не робилось.
І ще виявився прикрий факт, який тільки під це розслідування і прояснився - я не запам'ятовую абривіатури... військові скорочення для мене - це просто пустий звук який ні як не осідає в голові, а це також погано для пошуків, бо не спрацьовує прив'язка до вже колись почутого або прочитаного...
Не запам'ятовуються навіть скорочені назви типів бомбардувальників. Спробую це якось візиалізувать, можливо допоможе... :roll:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Бомбардувальник

Повідомлення D_i_V_a »

Інформації про загибель діда було обмаль. Ось одна із версій про яку написав мій батько у своїй книзі. Це була єдина точна дата по діду, а також згадувалась місцевість з якої він походив.
При чому, як сьогодні з'ясувалось, дата загибелі була вказана 2-ге вересня, а в віднайдених записах стоїть 3-те вересня... і це наштовхує також на роздуми... чи це було поховання 3-го вересня?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Бомбардувальник

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Тему присвячую моєму діду Миколі Андрійовичу Онацькому та двом його побратимам, що загинули в Кіровограді 3 вересня 1939 року за нещасних (поки не з'ясованих) обставин...
Незадовго після створення теми, отримала з Кропивницького (Кіровоградського) архіва виписки про смерть всіх трьох льотчиків...
Нарешті відомі іхні імена - шукаю іх нашадків або родичів

Записи про смерть від 03.09.1939 року
1. Николай Андреевич Онацкий,старший лейтенант, 36 лет, русский, при служебных обстоятельствах
2. Григорий Иванович Калинчев,старший лейтенант, 32 года, русский, при служебных обстоятельствах
3. Михаил Демидович Лукеря,старшина, 25 лет, украинец, при служебных обстоятельствах
Ф.Р-7915, О.2, Сп.980

PS У мого діда не правильно вказані вік та національність. Він був 1909 року народження, тобкто 30 років та українець. Мабуть дані записували не по документам а зі слів співслужбовців. Тому і не впевнена у правильності і точності записів по двом другим загиблим...
Востаннє редагувалось 25 вересня 2017, 22:36 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Бомбардувальник

Повідомлення D_i_V_a »

У Кіровограді у 1939 році видавалась газета "Кировоградская правда".

Виявилось, що у самому Кіровограді/Кропивницькому немає саме підшивки за вересень місяць. Але є у Києві у бібліотеці Вернадського.
З дозволу Юлі (Julia_R1), яка на моє прохання передивилась це видання, викладаю її враження про побачене і прочитане
Julia_R1 писав:Сегодня просмотрела "Кировоградскую Правду" за сентябрь 1939 года.
Там никаких упоминаний о Вашем дедушке и вообще об аэродроме в Кировограде. Я еще досмотрю октябрь и около (конец августа и начало ноября), но мне кажется, что вряд ли там будет что-то полезное.
В газете в основном не новости, а пропаганда - цитаты Сталина-Ленина-Молотова и тд, интервью трактористов о том как они счастливы, что их призвали в Красную армию, статьи о местных стахановцах, парт-агитации на выборах, сборах-посевах буряка и люцерны, жителях западной Украины цветами встречающих Красную армию, реклама переезда на Дальний восток и немного краткой информации о военных действиях в Европе (получается как раз 1 сентября началась 2 мировая война).
Единственная краткая заметка (9.09.1939 №192, стр. 2 - справа внизу) - Памяти Томаса Павловича Сузи, бомбардировщика погибшего при исполнении служебных обязанностей 5 сентября. Где погиб - не указано.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Бомбардувальник

Повідомлення D_i_V_a »

Подпись на обороте

"На долгую память Любимой
жинулички - Лизак
от того, кто на абороте.
Н.Онацкий
25-VI-35 г."

Эта фотография вынырнула совершенно неожиданно из маленького фотоальбома с современными фотографиями, а с ней еще несколько фото того времени... Маленький альбомчик милых сердцу фотографий собранных моей мамой...
А на обороте этой фотографии рукой деда, его аккуратным бисерным подчерком, уже плохо читаемый, написан милый текст... с орфографическими ошибками... с семейным прозвищем жены Лизы... с датой... за несколько недель до рождения моей мамы...

Мечтаю сделать этот портрет на его могиле...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Бомбардувальник

Повідомлення в36 Ольга »

Твой дед красавец! Остальные впечатления шепну тебе на ушко )))

Нашла Томаса Павловича Сузи. Он не служил с твоим дедом. Но испытывал тот бомбардировщик, на котором летал Николай Онацкий.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Бомбардувальник

Повідомлення D_i_V_a »

Хто би міг про таке подумати.
У 1937 наказ на переведення мого діда на нову посаду підписаний самим Ворошиловим. На руській вікіпедії викладено декілька документів з таким самим росписом.
Цікаво, мій дід бачив документ з підписом чи офіцерам їх не показували? Просто казали "ви переведені туда і туда, шагом марш".
Хочеться думать, що про це в родині говорили... і раділи кожній новій сходинці на щаблині кар'єри...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Олена
Повідомлень: 156
З нами з: 30 серпня 2016, 10:30
Стать: Жінка
Звідки: Олександрія
Дякував (ла): 104 рази
Подякували: 130 разів

Re: Бомбардувальник

Повідомлення Олена »

Добрий день. Побачила нарис про Вашого дідуся. Я не знаю чи Вам відомо про один факт : у Кропивницькому (Кіровограді) є два аеродроми. Звичайний, той що знаходиться за містом зі сторони Знам'янки і другий - військовий "Канатове". Про нього мало хто знав. Дуже цікаве місце. Він був засекреченим десь до 80-х , а можливо і довше. Про нього знали лише місцеві та ті хто робив на ньому. Якщо Ваш дід сів на ньому ( швидше за все), то ні в якій газеті про це не буде написано.
http://akulamedia.com/taemnitsi-aerodroma-kanatove-foto
Та ось іще https://m.censor.net.ua/photo_news/3058 ... toreportaj
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Бомбардувальник

Повідомлення D_i_V_a »

Олена писав:...Про нього мало хто знав. Дуже цікаве місце. Він був засекреченим десь до 80-х , а можливо і довше. Про нього знали лише місцеві та ті хто робив на ньому. Якщо Ваш дід сів на ньому ( швидше за все), то ні в якій газеті про це не буде написано.
http://akulamedia.com/taemnitsi-aerodroma-kanatove-foto
Та ось іще https://m.censor.net.ua/photo_news/3058 ... toreportaj
Дуже дякую, Олено!
Мабуть я не усвідомлювала того, що аєродром був так засекречений, як про це пишуть у першому посиланні.
Інформації про Канатово в інеті вже багато.

Вже давно знайшла книги Бориса Чижова "В небе Кировоградщины", їх 3 частини, надаю посилання на пдф
Том І, том ІІ, том ІІІ

Книги товсті, яїх тільки гортала. Через те, що розповідь там іде від зародження авіації і до сучасності, то дивилась тільки цікаві для мене часи.
Згадок про мого діда в книзі немає.

По наданим даним з книги писала а потім дзвонила (давно) до місцевого музея. Розмовляла з чоловіком і він сказав, що автор вже на пенсії але він з ним зв'яжеться, попитається і мені повідомить. Нажаль листа від нього так і не отримала. А через те, що це все було на початку пошуку, то я тоді подумала, що це хибний напрямок і більше нікого не турбувала.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “D_i_V_a”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей