Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

НЕ Реабілітовані

Онлайн

Подякував (-ла): 91 раз.
Подякували: 182 раз.
Стать: Чоловік

НЕ Реабілітовані

Повідомлення Falcon » 19 лютого 2017, 17:06

Генеалогічні пошуки, крім звичайного архіву, привели мене в архів СБУ.
Мій прадід, заможний селянин з Буковини, у 1945 році, після чергової зміни влади, у віці 63 років був заарештований. Справа досить велика і заплутана. В підсумку він був засуджений по статті 54-1 «а» карного кодексу УРСР на 10 років ув’язнення у виправних трудових таборах з конфіскацією майна і позбавленням прав на 5 років. У 1947 році помер у неволі.

54-1 «а» (аналог 58-1 «а» в РСФСР) – зрада Батьківщині цивільною особою, контрреволюційна дія, спрямована на повалення, підрив або послаблення влади. Каралося розстрілом з конфіскацією, або 10 років з конфіскацією

У справі є додаток, що у 1993-1994 хтось, напевно з онуків, яких прадід мав більше 30, робив подання на реабілітацію, але тодішній прокурор вже за часів незалежності але ще у дусі радянської пропаганди дав висновок, що прадід реабілітації не підлягає, згідно статей 2 і 7 Закону України від 1991 «Про реабілітацію жертв політичних репресій»
Пройшло 24 роки, я хочу ще раз подати на реабілітацію. Працівниця архіву СБУ сказала, що швидше за все не реабілілтують, бо закон з 1991 року по суті не змінився, і є висновок прокурора за 1994. Чи є шанс, хтось з таким стикався? Як взагалом відбуваєтсья реабілітація?
Якщо на форумі є юрист, викладу суть справи в приват.

ЗУ Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні (1991)

І ще один нюанс: чи повинно було бути у матеріалах справи фото? В мене є підозра (або надія), що хтось з онуків, який робив в 1993 подання на реабілітацію, взяв фото собі )
будую своє букове дерево з соколиним гніздом

Подякував (-ла): 725 раз.
Подякували: 1828 раз.
Стать: Чоловік

Re: НЕ Реабілітовані

Повідомлення al_mol » 19 лютого 2017, 18:05

Falcon написав:.....Пройшло 24 роки, я хочу ще раз подати на реабілітацію. Працівниця архіву СБУ сказала, що швидше за все не реабілілтують, бо закон з 1991 року по суті не змінився, і є висновок прокурора за 1994...

Закон то не изменился, но изменилось отношение к совковому прошлому, поэтому стоит попробовать....
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские

Дослідження родоводу на замовлення - Podoliya@i.ua

Подякував (-ла): 3217 раз.
Подякували: 1466 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 19 лютого 2017, 19:17

Falcon написав:...І ще один нюанс: чи повинно було бути у матеріалах справи фото? В мене є підозра (або надія), що хтось з онуків, який робив в 1993 подання на реабілітацію, взяв фото собі )
12.10.2015 року на радіо "Культура" слухала передачу з тодішнім директором архіву СБУ Ігорем Куликом.
19:05:27 - 19:59:04
Історичні фрески
Олександр Алфьоров
Тема: "Українська повстанська армія: українські архіви відкривають нові секретні факти у пошуках істини". Гість - Ігор Кулик, директор Державного галузевого архіву СБУ

Послухати сьогодні архів (радіо навчання) не можливо - зник. Переходили вони на новий носій та все у них полетіло...
Після тієї передачі мій острах пройшов та я зробила запит до цього архіву. Відповіли дуже швидко. Залишились дуже приємні враження від спілкування.

Про саму передачу - вона була просто чудова! Ігор Кулик розчинив останні кристали страху перед цією установою.
В передачі вони говорили також про особисті речі в справах і звісно про фотографії. Про те що зараз вони ці речі людям/родичам не віддають, роблять копії. Раніше віддавали і сьогодні розуміють, що це була помилка.

Можливо в справі і була фотографія прадіда, це все таки 1946 рік. Велика імовірність, що вона там була.
Якщо є судова справа, то в архівах суду є інформація хто був позивачем, тобто Ви можете ту людину віднайти і якщо повезе, то він поділиться копією фото.

І також згодна, що подавать на нову реабілітацію потрібно
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 3217 раз.
Подякували: 1466 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 19 лютого 2017, 19:52

Falcon написав:... Чи є шанс, хтось з таким стикався? Як взагалом відбуваєтсья реабілітація?...
Мені це питання також цікаве, бо зтикнулась з таким. З другої теми
У записах репресованих його прізвища ніде немає. Я дзвонила до різних інстанцій спитаться де шукать, та мені пояснили, що він репресований.
Після того, як написала те повідомлення, спробувала щось відшукать і вийшла на історика який сказав, що такі справи як у мого діда - це дрібні речі, але казав, що інформацію відшукать можливо. Правда він мене через якісь свої фільтри забракував і на місцевості про нього ходять чутки, що він людина не легка... Але хто з нас легкий :lol: ... то поки історія мого прадіда та і всього правління колгоспу не з'ясована. Я навіть поки не можу зрозуміти, чи ці люди також були репресовані, чи ні.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повернутись до Репресії, реабілітація та реабілітовані

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [Bot], Google [Bot] і 1 гість