Алфьоров

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3179
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 665 разів

Алфьоров

Повідомлення Вернер »

Микола Федорович Алфьоров (* 1777 — †1842) — нар. село Бездрик, Сумський район — український культурний діяч, архітектор, гравер, художник, письменник.
Народився в родині козацького сотника Сумського полку, людини не значних статків, але шанувальника мистецтва.
Ще в юні літа Микола потрапив до мистецького гуртку О. О. Паліцина, до, так званої, Попівської академії. У гуртку відразу ж звернули увагу на юнака, який виявив неабиякий хист до архітектури, малювання і гравіювання. Також у гуртку формувався політичний світогляд Миколи. Відвідуючи Попівку він опинився серед запальних дискусій про знищення кріпосного права. Молоді інтелігенти співчували французькій буржуазній революції, проповідували ідеї просвітителів, перекладали твори Вольтера, Ж.Ж . Руссо. У гуртку можна було зустрітися з автором знаменитої поеми «Душенька» Іполитом Богдановичем, письменником С. М. Глінкою, який мав при собі радищивське «Подорож із Петербургу до Москви», губернським архітектором В. І. Ярославським, просвітителем і науковцем В. Н. Каразіним. До того ж О. О. Паліцина мав багату книгозбірню і цікаву мистецьку колекцію.
Найбільший вплив на нього мав О.Паліцин. Саме за його підтримки він посилено займався архітектурою.
За підтримки О.Паліцина поїхав на навчання до Петербургу, де невдовзі проявив свій хист, став помічником А. Н. Вороніхина при побудові Казанського собору. Також зажив слави першорядного гравера.
При матеріальній підтримці О. Паліцина та В. Каразіна вирушив за кордон для подальшого навчання і вдосконалення майстерності. Там близько познайомився з видатними творами архітектури й образотворчого мистецтва. Відвідав Грецію, Італію, Туреччину. Робив замальовки руїн Велізарієвого будинку і храму святої Софії в Константинополі, креслення Парфенона, Ерехтейнона і храму Тезея в Афінах. Подорожні враження виклав у «Листах руського мандрівника», що друкувалися в журналах «Руський вісник» і «Вісник Європи».
Знаходячись у Європі Алфьоров на прохання О. Паліцина придбав багато картин, гравюр, офортів, скульптур для поповнення мистецької колекції свого вчителя.
У 1804 р. М. Алфьоров спроектував Вознесенську церкву для графині Рахманінової в с. Великий Бобрик, яка збереглася донині і належить до числа архітектурних пам'яток Сумщини.
1823 — пам'ятник руським воїнам, які загинули при взятті Казані в 1552 р. Пам'ятник зберігся до нині.
Доживав Микола Алфьоров у Попівці, де Олександр Паліцин, який за життя втратив двох синів, заповів йому маєток, бібліотеку і мистецьку колекцію.
Час плине
Відповісти

Повернутись до “А”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей