Запити до історичних архівів

Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Запити до історичних архівів

Повідомлення ukrgenealogy »

Історичні архіви надають довідки про народження зі старих церковних метричних книг (МК).
До якого архіву зветраться - дивиться тему "АРХІВИ по регіонах та країнах"
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Запити до історичних архівів

Повідомлення в36 Ольга »

Запрос в ЛЮБОЙ архив должен выглядеть заявлением, а значит и составлять его нужно по тем же правилам, независимо от того, в бумажном виде Вы отправляете запрос или электронным письмом.
В заявлении важно наиболее кратко изложить самую суть. Примерно вот так должен выглядеть Ваш запрос:

Директору Государственного архива .... (наименование архива полностью),
адрес этого архива
от ... (ФИО отправителя запроса в родительном падеже),
проживающего (-щей) по адресу:
адрес отправителя полностью
номер телефона отправителя,
емейл отправителя

Заявление.

Прошу Вас выдать архивную справку (либо копию записи о ...) о рождении (или венчании, или смерти, тут укажете именно то, что ВАМ требуется) Иванова Ивана Ивановича, родившегося (или венчавшегося, или умершего) в с. Иваново, Ивановского уезда, Ивановской губернии, православного (или какого-то другого) вероисповедания.
Оплату гарантирую. (эту фразу добавьте обязательно)

ФИО отправителя.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Запити до історичних архівів

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:Запрос в ЛЮБОЙ архив должен выглядеть заявлением, а значит и составлять его нужно по тем же правилам, независимо от того, в бумажном виде Вы отправляете запрос или электронным письмом...
Запит мусить виглядати солідно, складений за всіми правилами письмового етікету, чим консервативніше - тим більше довіри до подача.
Свою ситуацію треба описати грунтовно.
Якщо рік народження тільки припускається, то запросити продивитися скажімо за 5 років і указать точні роки за які є бажання дивиться.
Якщо нічого не знайдуть попросити підказати куди звертаться. Мені на такі прохання відповідали переліком установ - архіваріуси також люди.
І ще я зазвичай дзвоню до архіва і ставлю питання, консультуюсь. Питаюсь, коли передзвонити щоби дізнатися чи взяли в роботу.
По Україні за останній рік швидкість відповідей збільшилась. На останні запити відповідали через 2 тижні... приємно...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Запити до історичних архівів

Повідомлення al_mol »

D_I_V_A дала ответ на все 100%....
Но я хотел бы внести одну поправочку.... Сперва соберите минимум информации от родственников, отработайте каталоги архива, они есть а инете.. Спросите на форуме ( стесняетесь пишите в личку ;) ;) ) и лишь потом отправляйте запрос... это сэкономит Ваши деньги... упростит и ускорит работу архивариусов
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Запити до історичних архівів

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Хочу уточнити: тобто я, самостійно, не будучи істориком можу подати запит в архів?
Скільки це коштуватиме хоч приблизно?
Чи варто це робити якщо мій дядько вже наймав історика для пошуку і нічого не знайшов (або не захотів казати нам?)
Чи були у когось випадки раптової відмови від пошуків?
Дуже вдячна за відповідь
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Запити до історичних архівів

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya писав: Хочу уточнити: тобто я, самостійно, не будучи істориком можу подати запит в архів?
Так.
Чи варто це робити якщо мій дядько вже наймав історика для пошуку і нічого не знайшов (або не захотів казати нам?)
Моя знайома (та фактично родичка через два шлюби) наймала людей для пошуків по архівах на одному з українських генеалогічних сайтів. По РС1850 року їй повідомили, що її предка немає, а потім вона сама дивилася документ і знайшла його. Він був, але жив при родині родичів. Буває.

Якщо є можливість самому шукати, то на мій погляд, це якісніше і цікавіше.

Але Ваше питання це скоріше питання співвідношення час-ціна-якість. Кожен сам обирає.
Чи були у когось випадки раптової відмови від пошуків?
Про що саме йдеться: чи бувало, щоб мені раптом відмовилися шукати далі, або чи бувало у мене, щоб я кидала пошуки?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Запити до історичних архівів

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...Якщо є можливість самому шукати, то на мій погляд, це якісніше і цікавіше...
Згодна на всі 100%.

Я увалилась до історичного архіва в Києві, та прямки пішла до тодішнього його директора пана Кисіля.
Думала що через те, що багато читала в інтернеті, то вже розумна і научена. Але досвід та теорія речі різні.
Думала, що можна в архіві замовити дослідження родоводу - ні, сказано було, що не роблять. І сказано було, що так подивиться документи, як я це сама зроблю, мабуть ніхто й не подивиться.
У мене це твердження на перших сторінках метрик й підтвердилося - побачила прізвище серед записів і згадала, що воно називалось серед сімейних.

Через те що мої жили в присілку, у "талмудах" його і шукала, а такої назви не було взагалі... а я ж через інтернет вже знала, що по селу дані є.
5 хвилин роздумів - і все дойшло... але ж я думала, що така розумна і зі много такого не трапиться...
Трапилось, бо досвід і теорія - це різні речі :D

І ще, дуже важливе спостереження... що те що було знайдено тобою самим є найціннішим.
Також подобаються знахідки через форум. Коли видаєш свої знахідки в своїх темах, а потім хтось знає що ти це шукаєш і приносить щось нове що йому трапилось, або з'являються люди кого це стосується. На сьогодні, таких віднайдених через форум людей буде мабуть десь більше десяти... В таких випадках завжди кажу - працює :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Запити до історичних архівів

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:...Якщо є можливість самому шукати, то на мій погляд, це якісніше і цікавіше...
Згодна на всі 100%.

Я увалилась до історичного архіва в Києві, та прямки пішла до тодішнього його директора пана Кисіля.
Думала що через те, що багато читала в інтернеті, то вже розумна і научена. Але досвід та теорія речі різні.
Думала, що можна в архіві замовити дослідження родоводу - ні, сказано було, що не роблять. І сказано було, що так подивиться документи, як я це сама зроблю, мабуть ніхто й не подивиться.
У мене це твердження на перших сторінках метрик й підтвердилося - побачила прізвище серед записів і згадала, що воно називалось серед сімейних.

Через те що мої жили в присілку, у "талмудах" його і шукала, а такої назви не було взагалі... а я ж через інтернет вже знала, що по селу дані є.
5 хвилин роздумів - і все дойшло... але ж я думала, що така розумна і зі много такого не трапиться...
Трапилось, бо досвід і теорія - це різні речі :D

І ще, дуже важливе спостереження... що те що було знайдено тобою самим є найціннішим.
Також подобаються знахідки через форум. Коли видаєш свої знахідки в своїх темах, а потім хтось знає що ти це шукаєш і приносить щось нове що йому трапилось, або з'являються люди кого це стосується. На сьогодні, таких віднайдених через форум людей буде мабуть десь більше десяти... В таких випадках завжди кажу - працює :D
А письмово поштою або якось іще замовити можна? Бо інакше навіть не знаю коли зможу поїхати з двома колясками у іншу область
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Запити до історичних архівів

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya писав:А письмово поштою або якось іще замовити можна? Бо інакше навіть не знаю коли зможу поїхати з двома колясками у іншу область
І поштою, і електронною поштою.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Запити до історичних архівів

Повідомлення АннА »

viktoriyaogievskaya писав:А письмово поштою або якось іще замовити можна? Бо інакше навіть не знаю коли зможу поїхати з двома колясками у іншу область
Можна.
Шукаєте свій архів - http://ukrgenealogy.com.ua/viewforum.php?f=84
Потім пишете запит - http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... 351#p15351
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Запити”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей